Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a gépészmérnökit vagy a...

Ha a gépészmérnökit vagy a villamosmérnökit csak 35-36 éves koromra tudom elvégezni ebből még fel lehet építeni karriert?

Figyelt kérdés

Sajnos későn jöttem rá, hogy mi való nekem illetve hogy mit szeretnék csinálni. Így csak ennyi idős koromra tudnám elvégezni a szakmát.


Az elhelyezkedés érdekelne.

Illetve hogy mennyire lehet ezzel jól idehaza és külföldön vele jól keresni. De főleg külföld érdekelne, azon belül is talán Anglia vagy Skandinávia.


Valamint mivel kicsit idős leszek mire elvégzem az érdekelne, hogy mivel tehetnék előnyre szert hogy ne legyek hátrányban? Két nyelv esetleg vagy most lenne tanulás mellett lehetőségem egy gyárban dolgozni ahol szereléssel foglalkoznánk... Ibiden vagy mi. :S


Jó tanácsokat szívesen fogadnék.


2016. máj. 4. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos hogy ez való neked? Nem csak úgy kitaláltad hogy ez most jól keresett szakma és élhető Mo-n is, aztán na akkor leszel gépész-villamos?


Csak azért kértem mert ezt extra nagy elszántsággal és akaraterővel lehet csak végigcsinálni, általában akkor ha az ember jó ideje tudja, hogy ez akar lenni. Nem elvenni akarom a kedved, de akkor ezek szerint 30 évesen fogsz ott ülni az iskolapadban? Ezzel nem is az a baj hogy melletted 18-20 éves, hozzád képest még kis hülyegyerekek fognak ülni, hanem az hogy ennyi idősen szerintem már sokkal kevésbé tud az ember naphosszat tanulni. Gondolom már beleszoktál a munka világába inkább 30 éves korodra.


A meló meg hasonló. Ott fogsz állni 36 évesen ugyanolyan tulajdonságokkal mint egy 23 éves srác. Egy munkáltatónak az lesz a gondolata, hogy te már azért szeretnél egy viszonylag jó fizetést, annak ellenére hogy pályakezdő vagy a szakmában. A 23 éves gyerek meg ugyanazt meg tudja csinálni, kevesebb pénzért, és még boldog is hogy élete első munkahelyét elkezdte és kezdi gyűjteni a tapasztalatokat.


Mindezek ellenére nem akarom elvenni a kedved. Ha úgy érzed hogy tényleg ez az amit akarsz, akkor munka mellett, hatalmas odaadással, úgy hogy van 5 éved amikor mást alig csinálsz, meg lehet oldani. Melót meg csak találnál valahogy. Szerintem egy a baj. Ha annyira tudnád hogy mit akarsz, és akarnád, akkor nem lenne kérdés hogy gépész, vagy villamos..

2016. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Olyan szakma kell ami jol fizet 200000kp kb.
2016. máj. 4. 21:40
 3/3 anonim válasza:
Ha csak ez a cél akkor felejtsd el. Ha pl. egy 30 éves esztergályos, marós lennél, vagy hegesztő, esetleg autószerelő vagy valami hasonló műszaki területen dolgoznál és lenne ambíció, hogy a továbbiakban mivel szeretnél foglalkozni akkor azt mondanám, hogy király, levelezőn végezd el. De ilyen hasamracsapok és jólfizető állást akarok módon ez nem megy..
2016. jún. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!