Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A közlekedésmérnöki szakkal...

A közlekedésmérnöki szakkal tényleg csekélyek az elhelyezkedési lehetőségek, illetve ez a szak a legkönnyebb műszaki szak?

Figyelt kérdés

Ilyen szakra járó ismerősöket is kérdeztem.


Azt mondták, hogy akik itt végeztek vagy vasutasok vagy "buszosok" lesznek.Állami cégen kívül nem nagyon terem babér egy közlekedésmérnöknek.

Az állami cégek meg hát, nem a jó vállalati kultúrájukról és a szakmai fejlődések lehetőségeiről híresek.Illetve, nem a magas béreikről.


Egy másik ismerős pedig elvégezte, de teljesen más irányban helyezkedett el.



2017. márc. 29. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

Én közlekmérnökire akkor mennék, ha az adott egyetemen a járműmérnök szakirány is ebből ágazik ki. (PL:BME-n így van).

Ha beszélsz nyelveket akkor még a logisztikus lehet érdekes, habár ahhoz lehet már célszerűbb az újonnan bevezetett logisztikai mérnököt választani.


Én személy szerint a BKV,MÁV meg hasonló állami cégeknél nem akarnék dolgozni. Pályakezdő mérnöki bér szerintem iszonyúan gyenge. Adnak ingyen bérletet aztán kb evvel ki is merülnek a jó dolgok fizetés terén :DDD

Nem tudom, hogy az évek elteltével mennyivel nőhet ez az összeg dinamikusan tovább :D


Szerintem ha jól akarsz keresni akkor marad a gépész, villamos illetve infós mérnök. Többit hanyagolnám a helyedbe.

2017. márc. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Semmiképpen sem jelentkeznék oda!


Rengeteget kell szenvedni a diplomához (BME-n biztosan) és kellemetlen a nehezen megszerzett diplomával munka nélkül v nudli fizetésért tengődni. Inkább szenvedjen az ember hagyományos mérnöki szakon aztán fixen meglesz a gyümölcse. Amit írsz, multi vs állami, ég és föld a kettő, gyakornokként tapasztaltam.


Olyan nagyon járműst sem ajánlom, majdnem ugyanazt tanulja mint gépész, csak gépészt 1000 vállalat keres, járműst meg kb 10. Hiába "értenek" nagyrészt egymás munkájához.

2017. jún. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

A legkönnyebb? Ha valami, az egyik legnehezebb szak. Rengeteg más műszaki terület szakembereivel kell szót értened, ezért neked magadnak is sok mindenhez kell érteni. El is mondják, és igazuk van, akkor leszel jó mérnök, ha a saját területedet kened-vágod, ÉS mellette még jó sok mindenhez konyítasz legalább egy kicsit. Ne tévesszen meg a viszonylag alacsony pontszám, itt belső szűrés van...(BME-n)

Az itt végzettek, ugyanúgy mennek a szélrózsa minden irányába, mint bármelyik másik szakról. Ha szakmában maradnak, akkor lesznek közutasok (ami azért bőven nem csak busz), vasutasok, meg légisek, esetleg hajósok (bár őket lasszóval kell fogni a karon).

Nem ismerem pontosan az elhelyezkedési viszonyokat manapság, nekem még messze is van, de potenciál az biztos, hogy nagy van benne. És magáncégek is foglalkoznak ám közlekedéssel bőven, bár persze, aki igazán jelentős hatást szeretne elérni, az a nagy közlekedési vállalatoknál próbálkozhat (az más kérdés, hogy a mai vállalati kultúra valóban nem túlzottan engedi kibontakozni a kreativitást...)

Szóval elhelyezkedési lehetőség, jó kezdőfizu és kihívás van a szakmában. Az egyetem meg rohadt nehéz, de állítom, hogy a KJK a BME egyik legjobb hangulatú kara, megéri végigcsinálni :)

2017. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ja, és sokfelé el lehet mozdulni, ha mégsem a közlekedésmérnöki szakmát éreznéd később legközelebb a szívedhez (pont azért, mert nagyon sok terület szemléletét fogod beleverni a fejedbe)
2017. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egy álom, hogy közutas, vasutas cégek jól fizetnek. Kezdőbér amivel felvesznek az 200 nettó alatt van.
2017. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!