Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem a legjobb...

Melyik egyetem a legjobb jelen pillanatban Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

értelmetlen kérdés, hogyan hasonlítasz össze egy jogot egy fizika szakkal pl?.

Max azt tudod nézni, hogy az egyes szakok nemzetközileg mennyire elismertek (a legelismertebbek jellemzően az ELTE matek és fizika szaka, SZTE természettudományos kara, SOTE, BME).


Vagy nézheted azt, hogy az egyes szakokból melyik itthoni intézményben szerzett diplomának van a legnagyobb presztízse (teszem azt egy Corvinus diplomának jellemzően nagyobb a presztízse, mint a többi közgázos egyetemnek, bár ettől még messze nem biztos, hogy annyival jobb is)

2011. ápr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem így, mert ha jól tudom van valamilyen lista és úgy hallottam, hogy a Debreceni Egyetem megelőzte az ELTÉT és pl. az egri fősuli is sokat csúszott vissza.
2011. ápr. 1. 21:15
 3/15 Zoliol ***** válasza:
BME re menj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
oké :)
2011. ápr. 2. 12:53
 5/15 anonim ***** válasza:
Európai listán magyarok közül csak az ELTE és az SZTE van benne az első 500-ban.
2011. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Zoliol ***** válasza:
mi a helyzet a BME-vel
2011. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

És a Debrecenivel?

Úgy hallottam az ELTÉNEK már csak a neve híres.

2011. ápr. 3. 10:10
 8/15 Zoliol ***** válasza:
Sajna igyvan:S::S:S Ink BME annak nem a neve nagy annyira hanem a színvonal
2011. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Úgy hallottam az ELTÉNEK már csak a neve híres."


Csak egy pillanatra gondolj már bele ebbe a mondatba, hogy lásd, mekkora abszurditás ez a mondat!


Az ELTE minek csak a neves híres? Az Állam- és Jogtudományi Karának? A bölcsészkarnak? A természettudományi kar vagy az informatikai kar? Vagy a Pedagógiai és Pszichológiai Kar, a Társadalomtudományi Kar esetleg a gyógypedagógiai karáról van szó? A tanítóképzőről nem is írtam még.

És hol tartunk akkor még ott, hogy a karokon belüli intézeteket, vagy még durvább, az azokon belüli egyes szakokat nézzük.


Az ELTE az ország legnagyobb egyeteme, aminek a tevékenysége lefedi a felsőoktatási skála legnagyobb részét.

Innentől kezdve aki erre az egész gigászi komplexumra képes egy kézlegyintéssel kijelenteni, hogy az ELTE (mint az egész intézmény) már csak a nevéből él, az szimplán korlátozott és hülye, nincs mit szépíteni rajta.


Amúgy az ELTE legtöbb szaka esetén elmondható, hogy az itthoni kínálatból az adott szakból az ELTEs képzés az élmezőnybe tartozik, ha nem a top. Ez attól még jelenthet akármilyen sz@r képzést (mert itthon csomó dolgot egyszerűen nincs hely, ahol színvonalasan tanítanának), csak akkor itthon mindenhol máshol is legalább ilyen sz@r az a képzés.

Illetve általában jelent színvonalas, de nemzetközileg nem kiemelkedő szintű képzést is, és van olyan képzése is, ami meg nemzetközileg elismerten magas színvonalú (ebből egyértelműen a fent említett matek, fizika szakok a legjobb példák, amik pl. itthonról egyedül kerültek be a CHE Excellence csoportba).

2011. ápr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jól van nem kell leharapni a fejemet!

Én ezt hallottam, azért mondtam és bocsánat, hogy nem vagyok képben a magyar egyetemekkel kapcsolatban.De ez az oldal azért van, hogy megkérdezhessem.

2011. ápr. 3. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!