Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik a földrajz...

Hogyan működik a földrajz érettségi? (középszinten)

Figyelt kérdés

Érettségiztem már. Földrajz érettségin gondolkozok, de csak középszinten. Utoljára 9-10. osztályban tanultam ,ami kb 3 évvel ezelőtt volt. Anno jó voltam belőle meg szerettem. Semmilyen könyvem sincs a tantárgyhoz :(

Idén ősszel emeltezek biológiából és idén inkább arra fordítom a tanulást.

Milyen könyveket ajánlotok? Kb. mennyi hónap szükséges a felkészüléshez? ( jövő májusban tervezem ) Mi a menete?


Köszönöm :)



2017. ápr. 6. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én most fogok menni földrajzból érettségizni,talán tudok segíteni:

Ugye 2 részből áll az írásbeli, egy 20 perces topográfiából (vaktérkép),és 100 perc lesz a második részben lévő feladatok megoldására. Ha megfelelően kezeled az atlaszt( amit ugye csak a 2. résznél használhatsz), akkor az egyáltalán nem vészes, számolós feladatok nem szoktak túl nehezek lenni,de azért érdemes pár dolgok azokból is megnézegetni. Én az Ütőné Visi Judit féle feladatgyűjteményből készülök, van benne pár emelt szintű feladat, de ha a könyvben lévő feladatokat meg tudod oldani akkor nem lesz gond az írásbelin. Tankönyvnek pedig a Mozaik Kiadótól használtam a tankönyveket,érdemes legalább a 9-10-es mellé a 8-osat is beszerezni,mert Magyarországot abban taglalja részletesen. Szerintem ha lelkiismeretes vagy, és heti 2-3szor előveszed egy pár órára akkor 1.5 hónap is bőven elegendő,de attól függ, mennyi mindent felejtettél,mennyire megy a topográfia, nézegess előző évi érettségiket és ott kiderül,mi mennyire megy,de nem egy hátborzongatóan nehéz tantárgy, könnyen lehet jó százalékokat elérni,ha az ember készül :)

2017. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :) Amint végeztem az emelttel el is kezdek készülni :)
2017. ápr. 13. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!