Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A "természetismeret-környezett...

A "természetismeret-környezettan tanár" szak mit takar?

Figyelt kérdés

Ha ezt választanám második tárgynak, akkor mit tudnák vele tanítani? (a biológia tanár mellé keresek második szakot)

Kell szóbeli vizsga hozzá az érettségin kívül?(egy régebbi ,pár éves neten talált dokumentumban olvastam.) Ez most is érvényes? Ha igen miből áll?


Előre is köszönöm a segítséget!



2017. jan. 23. 18:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék, hogy mindenképpen általános iskolában szeretnék tanítani. Ilyen esetben akkor taníthatnám ezzel a szakkal mondjuk a kémiát is? Vagy ez most egy teljesen különálló tantárgy?
2017. jan. 23. 18:22
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Azoknak az általános iskolásoknak van ilyen tárgyuk, akik még nem tanulnak biosztmeg földrajzot elkülönítve, ez egy ilyen alapozó tantárgy a későbbiekre.
2017. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Kémiát nem csak alsó tagozatban van környezettan/ismeret, 5-6.osztályban természetismeret 7-8,- 10-12.-ben biológiának hívják! Néha már 6.-tól. De pl földrajzot sem. Ha a kormány bevezeti a komplex tt oktatást ált. isk.-ban is, akkor továbbképzésre kell, hogy menj, valszeg saját kontóra. Szóbeli az érettségin van, legközelebb az ottani félévvégi vizsgán.
2017. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval akkor nem sok értelme van ezt választani? Tulajdonképpen akkor ez olyan( ha biologiát választok mellé) mintha csak egy szakom lenne... Csak akkor ha nem taníthatom az ott tanultakat ( mert én úgy értelmeztem, hogy tanulok kémiát, földrajzot....) , akkor nem sok értelme van... Bármilyen egyéb választ, tapasztalatot szívesen fogadok.
2017. jan. 23. 20:42
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező, én első helyen jelöltem ezt a szakot. Beszéltem egy erre a szakra járó lánnyal és Ő mondta, hogy a tárgyal (természetismeret és környezettan) 5. osztálytól 10. osztályig a kémia, fizika, matematika, földrajz tárgy tanítható! Bár ezt megerősíteni nem tudom, de én is úgy gondolom, hogy ez lehet az igazság! (Sok tárgyunk -fizika-matek-kémia- és ezekből az ELTE-n kritérium vizsgák is vannak.) Alsó tagozaton a tanító szakképzettség mellett kell választaniuk a tanítóknak műveltségi területet, ami lehet a természetismeret is - így mi ott nem tudunk tanítani, viszont az előttem válaszoló is jól írta, sok helyen van természetismeret tantárgy felsőben. Ha van még kérdésed privát üzenetben írj, amire tudok szívesen válaszolok Neked! :)
2017. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt sehol nem ír olyat, hogy kémiát, vagy földrajzot taníthat!

2017. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is úgy ételeztem, hogy általános iskolában , ha elhelyezkedem tudnám vele a fent említtetett tárgyakt tanítani.

Viszont az is tény, hogy konkrétan ezt így nem találtam leírva!

(ezért is tettem fel a kérdést)

Kedves 6os , az általad küldött linket sajnos nem tudom megnyitni!


Esetleg ha van aki odajár(t) és biztosan tudja, annak nagyon örülnék a válaszának!

2017. jan. 26. 07:45
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kimásoltam a lényeget:

A képzés célja az iskolai nevelés-oktatás, valamint az iskolai nevelés-oktatás szakképesítés megszerzésére felkészítő szakaszainak évfolyamain, a felnőttképzésben természetismeret és környezettan tantárgyak tanítására, a természettudományi gyakorlatok előkészítésére, szervezésére, az iskola pedagógiai feladatainak ellátására képes tanárok képzése. A végzettek a képzés során megszerzett képességek, kompetenciák birtokában integrálni tudják a szakterületi és pedagógiai-pszichológiai ismereteiket, alkalmasak a természetismeret-környezettan tanítási-tanulási folyamatának tervezésére, szervezésére, irányítására, a tanulók természetismereti-környezettani műveltségének, készségeinek, képességeinek kialakítására, fejlesztésére, továbbá a tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.

"#6-os"

2017. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam, Nekem is egy oda járó mondta. Viszont, ma bent voltam a régi iskolámban (általános) és ott tanár hiány miatt a kémiát tanít egy fiatal tanár ezzel a végzettséggel. Én pontosan nem tudom, akkor ezek szerint nem lehetne vele tanítanunk, de maga a tárgyban sok a matek-fizika-kémia-földrajz. Ezt egyedül a termeszetismeret tanulja így, mert egy matek szakos nem tanul kémiát - egy kémia szakos nem tanul földrajzot - egy fizika szakos nem tanul biológiát -, de a biológia és termeszetismeret - környezettan tanár komplexen tanulja magas szinten az összes természettudományos tárgyat. Gondolom én, ha nem lehetne vele elhelyezkedni ,,tanár hiàny" miatt, akkor tényleg sok értelme nincs ezt a szakpárt választani ... :( Köszönöm a linket, még én sem láttam.
2017. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Mint írtam, Nekem is egy oda járó mondta... Ezek szerint...- csak magunknak hihetünk és a szemünknek! Viszont! Engem az emelt biológiára felkészítő biológia és kémia tanárom közép iskolában beosztották fizika és földrajz tanárnak,- tanár hiány miatt! Az egyetemen a termeszetismeret- környezettan tárgyban sok a matek-fizika-kémia-földrajz-biológia(a biológia fő szaknak eleve adott.). Ezt egyedül a termeszetismeret szakosok tanulják így, mert egy matek szakos nem tanul kémiát (földrajzot)- egy kémia szakos nem tanul földrajzot - egy fizika szakos nem tanul biológiát -, de a biológia és termeszetismeret - környezettan tanárszak komplexen magas szinten az összes természettudományos tárgyat tanulja. A tanáromból kiindulva és, ha logikusan belegondolunk... valami alapja csak van! Köszönöm a linket, még én sem láttam. Konkrétumot szerintem, ha bekerül az ember egyetemre ott fog kapni.
2017. jan. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!