BME mérnökinfó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tapasztalatokat és véleményeket szeretnék kérni a mostani/volt műegyetemes mérnökinfósoktól.


Szeretitek/szerettétek ezt a szakot és a sulit? Jó az oktatás és a közösség? Mennyi szabadidőtök van/volt? Milyen tudással kéne odamennem? Szerveznek programokat? Előnye-hátránya a szaknak?


Köszönöm a válaszokat!:)



2017. ápr. 6. 22:53
 1/10 A kérdező kommentje:
+Milyen laptopot érdemes vennie egy mérnökinfós hallgatónak? Melyik lenne a legjobb választás?
2017. ápr. 6. 22:55
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

igen, én szerettem a szakot/sulit, elég jó, de nehéz is

nem annyira az oktatáson van a hangsúly, mint azon, hogy megtanítsanak egyedül tanulni

a közösséget szeretem

a tanulás miatt én úgy éltem meg, hogy nagyon kevés volt a szabadidőm, de azért volt

belépő tudásszint nem lényeges, mindent megtanítanak/elmondanak ami csak kellhet, inkább a belépő kitartásszint fontosabb, hogy elvégezd BME-n a szakot

igen, főleg kolisként vehetsz részt programokban

előny: nehéz

hátrány: nehéz

laptopot semmilyet.. inkább asztali gépet érdemes, mivel sokan buknak ki a laptopjuk miatt, hogy nem bírják megállni hogy nem toljanak valami ügyes kis game-et előadások alatt a hátsó sorban

2017. ápr. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%

Az elözőnek igaza van, hogy a BME VIK-en nem az oktatáson van a hangsúly, hanem hogy egyedül tanulj. Ha egyedül tudsz tanulni, akkor azt bármelyik másik egyetemen meg tudod tenni, sokkal jobb eredményt elérve.


Szabadidőd szinte nulla, hétvégi tanulások. Programokat felejtsd is el, mert tanulásra is kevés az időd. Az első 4 félév csak kemény tanulás, a semmiért. A szak nagyon jó, csak nem a itt. Az első félévben a hallgatók több, mint fele nem tudja teljesíteni a 30 kreditet, ami jelentős csúszást jelent nekik. Így jó pár államis félévük rámegy az egyetemre , már akinek sikerül elvégeznie, a többiek meg fizethetnek vissza az államnak.

Én azt javasolnám, hogy ha még nem késő módosíts sorrendet.

De egyébként majd szívesen várom itt a hozzászólásodat, decemberben vagy lehet előbb is, ha mégis a BME VIK-re jössz, hogy milyen eredményt értél el. Nagyon keveseknek sikerül egyenesbe elvégezni 10-15 %. Szerintem túl nagy a kockázatot vállalsz a itt. A tanuláshoz szinte semmi támogatást nem kapsz, erre majd számítsál.

2017. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát mindenképpen tanulni megyek egyetemre. Elsőnek óbudait jelöltem, de megpróbálnám magam egy erősebb egyetemen, és ha az nem jön össze akkor átmegyek óbudaira. Még ELTEn gondolkodom, csak ott programtervező van.. És nem tudom melyik lenne a jobb választás.
2017. ápr. 7. 16:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Miből tervezel emelt érettségit? Nyelvvizsgád van?
2017. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Emeltet semmiből, mert nem muszáj, így is meglesz a pont. Da kéne akkor matekból csinálnék.
2017. ápr. 7. 23:39
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és van felsőfokú angolom :D
2017. ápr. 7. 23:40
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem emeltezel matekból legalább,akkor felejtsd el a BME-t. 425 a felvettek átlagpontszáma és hullanak, mint a legyek, sokan még matek emelt mellett is.

De a te dolgod, ha akarsz gyere, de én nem javasolnám. Csak szóltam. De végül is nekem teljesen mindegy. Mindenki a maga sikerének a kovácsa. Sok sikert!

2017. ápr. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
ki hitte volna, megint itt a bukott vikes :D
2017. ápr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Előzőekkel vagyok egy véleményen, szeptemberben kezdtem én is. Tényleg elég nehéz, tanulásból áll az egész év nálam, legyen szó hétköznapról - hétvégéről. Oktatás színvonala eléggé tanszék / tantárgy függő. Van ahol egy nagy nulla és teljesen magadra vagy utalva (sajnos), de legtöbb tárgyból megtanítják azt amit kell. Matekból a stabil alapok fontosak eléggé. Ha bármi kérdésed van konkrétran, írj:)
2017. ápr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!