Mennyire nehéz az angol középszintű érettségi?

Figyelt kérdés
Egy hármassal is bőven elégedett lennék, viszont ezek a tippelős feladatok (olvasott szövegértése) egyáltalán nem mennek, nem is tudok annyi szót sajnos, viszont hallottam, hogy a levélírás fel tudja tornászni az eredményt, ha odafigyel rá az ember. Igaz ez?
2017. ápr. 9. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz nagyjából.


De egyébként szerintem nem annyira nehéz.

Csak gyakorolni kell hozzá + szókincs.

Illetve megfelelő időbeosztás.

2017. ápr. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én lehet nem a legjobb válaszoló vagyok,ugyan is én emelt szinten érettségiztem tavaly. A levélírás mindig hasznos.Ahhoz jó,ha betanulsz kezdéseket,befejezéseket,különböző szó kacsolatokat.A lényeg,hogy választékos legyen.Ne alkalmazz szóismétléseket. Viszont ide is kellenek a szavak. Csak akkor megy. Emelten lehetett szótárt használni hozzá nem tudom,hogy közép szinten is lehet-e. Az biztos,hogy sok pontot ér.

A szövegértésnél igaziból meg egyszerű lehet. Nem kell teljesen megérteni.Bekezdésenként haladj. Igaziból ez csak annak lehet tippelős,aki nem nagyon tud angolul. A közép szintes feladatok ilyen szempontól kicsit sem trükkösek.Igaziból egy teljesen alap nyelvtudás most már a középszintű érettségi. A magolás sosem jó és azt is tudom,hogy a legtöbb tanár sem igyekszik izgalmassá tenni az angolt. Ha tudsz,a saját szórakoztatásodra nézz angolul,magyar felirattal filmet. Hidd el,így is rád fog ragadni egy csomó szókapcsolat és közben még élvezed is a filmet. Csak meg kell szokni.

2017. ápr. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A középszintű szerintem nagyon könnyű, ha van egy kis érzéked a nyelvhez, én 92%-osat írtam. Tanulj meg minden nap 5-10 új szót, bármit, ami eszedbe jut, de lehetőleg témák szerint, hasznos szavakat. Levélformátumot gyakorold! Nézz filmeket, olvass könyveket angolul(mindig, ha ismeretlen szóba ütközöl, szótárazz és tanuld meg). A nyelvtanhoz ajánlom az Oxford nyelvtani gyakorlót, piros könyv, nagyon hasznos.
2017. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én közép- és emelt szintet is csináltam, és szerintem is nagyon könnyű. Közepen is lehet használni szótárat (az enyémbe például még idősebb tesóim beleírogattak ceruzával hasznos kifejezéseket a levélíráshoz, és talán használtam is azokat, pontosan nem emlékszem már). Amúgy csináld meg az előző feladatsorokat, azokkal is gyakorolsz rá és egyre jobban fog menni.
2017. ápr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!