Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök vagy gépészmérnök?

Vegyészmérnök vagy gépészmérnök?

Figyelt kérdés
Mindkét szak érdekel, jó vagyok kémiából, matekból és fizikából is, de nem tudok dönteni, melyik lenne a jobb választás?

2017. ápr. 10. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Gépészmérnök keresettebb. És személyes véleményem szerint egy fokkal nehezebb is.
2017. ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkettő ugyanannyira érdekel akkor én inkább a gépészt választanám. Fizetés és elhelyezkedés szempontjából sokkal jobb. Én a helyedben valamilyen gyártós, polimeres vagy hasonló szakirányt választanék rajta. (Épületgépész talán kevésbé jó mind a többi)
2017. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Fizetés: vegyészmérnök<<gépészmérnök (sajnos, mármint nem az a baj, hogy a gépészek sokat keresnek, hanem az, hogy a vegyészek keveset)

Nehézség: vegyészmérnök=<gépészmérnök

Érdekesség: (egyéni vélemény)

vegyészmérnök>>>gépészmérnök

+bónusz hogy van fehér köpenyed, ami a gépészeknek nincs :D


Mondjuk a két szak között alapvetően van egy hangyányi átfedés, mert vegyészmérnökin is vannak műszaki tárgyak pl: vegyipari géptan,vegyipari művelettan,kémiai technológia.De ugyanígy van gépészmérnökin is műszaki kémia,polimerek,áramlástan,termodinamika.

2017. ápr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
vegyész
2017. máj. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

A vegyészmérnökire matekból, fizikából és kémiából is jónak kell lenni. Gépészmérnökire kémiából nem (a másik kettőt viszont sokkal jobban kell tudni!)


A gépészmérnök felkapottabb, jobban keres. De a vegyészek sem panaszkodnak.


Igazából teljesen más a két világ. A vegyészek megtanulnak kutyulni, előállítani, analizálni, robbantani, gyógyszert/vegyszereket gyártani, fejleszteni; míg a gépészek propellert, autómotort stb.


Ha engem nagyon nagyon érdekelnének a gépek és hogy mit hogyan kell megszerelni, vagy új gépeket létrehozni, akkor tuti inkább gépésznek mentem volna. De mivel inkább varázsolni szeretek a vegyszerekkel és azokkal számolni, ezért vegyész :)


21/L

2017. jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
egy gepeszmernök elögg is sokkal szelesebb lehetösegpaletta all mint egy vegyesz elött ebben biztos lehetsz.
2017. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!