Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök--Energetikus--Veg...

Gépészmérnök--Energetikus--Vegyészmérnök. Továbbtanulás- Sürgős! (szempontok: lehetőségek? , munkahely melleti életvitel? ) Sokak válaszát várom! Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most kellett felvennem a faktokat gimnáziumban. Matek és kémia faktot választottam, de még nem késő megváltoztatni.

Matek kémia fizika mindegyik jól megy, nem ez a probléma.

A legfőbb problémáim: Magyarországon szeretnék elhelyezkedni egyetem után, egy olyan helyen ahol vannak kihívások, lehetőségek a ranglétrán való feljebbjutásra, de lenne életem a munka mellett. (A kémiába nagyon beleástam magam - viszont a munkahelyszerzésről eléggé negatív dolgokat hallottam- munkahelyhiány)

++Gépészmérnökként:BME/ Óbudai/Miskolc(Szerintetek melyik jobb?

-Az óbudai nagyon érdekelne, komolyabb munkahelyen a tanított ismeretekkel megállnám- e a helyemet? Hátrány e munkába való felvételinél, hogy nem BME?

Illetve szerintetek melyik a legjobb szakirány?(fejl. tech.-et hajtogatja mindenki.

++Energetikusként:BME

++Vegyészmérnökként:BME, b-terv:Debrecen(riogatnak gyenge a képzés)?

Akik valamelyik téren dolgoznak kérem írjanak tapasztalataikról!(lehetőségek, munka utáni szabadidő-túlhajszoltság munkán kívül?)



2014. szept. 20. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Egy jó tanács: Olyan szakot válassz, ami a legközelebb áll hozzád. De komolyan. Ne akard megtapasztalni annak az érzését, hogy az egyetemen meghalsz az unalomtól és az érdektelenségtől. Egyébként gépészmérnökként és vegyészmérnökként is lehet keresni, ha ügyes az ember. Csak tanulj meg minimum angolul és németül, és akkor nagyon király helyed lesz
2014. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Gépészmérnököt ajánlom, a vegyészmérnökként nehéz elhelyezkedni (ha utánanézel akkor láthatod), energetikusról nem tudok sokat.
2014. szept. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azt válaszd, ami a legjobban érdekel.


Ha nem tudsz választani, akkor a gépészetet ajánlom, azzal sok helyen el lehet helyezkedni. Én is ezt tanulom.

A BME, Bánki, Miskolc is jó, mindegyik ajánlható. A BME hátránya, hogy nagyon elméleti, viszont ha nagy terveid vannak (MSC, aztán komoly tervező, fejlesztő karrier), akkor ez ajánlott.

A Bánki és Miskolc gyakorlatiasabb, jobban felkészít a munkaerőpiacra. Aki nem feltétlen akar MSC-t is, annak ez ajánlott.

2014. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gepeszmernökkent lesznek a legjobb lehetösegeid ezek közül, ez nem is kerdes, eleg ha pl belegondolsz hany autogyar van itthon es pl hany vegyi/gyogyszergyar...nagysagrenddel nagyobb itthon az autoipar, es akkor emg a külfödi viszonyokrol nem is beszeltünk.
2017. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Ha Gpeszmernök, akkor mindenkeppen BME, messze az a legelismertebba 3 egyetem közül amit irtal.
2017. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!