Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolát kell elvégezni...

Milyen iskolát kell elvégezni ahhoz, hogy pl. csecsemősnővér, vagy bölcsisnéni, vagy védőnő lehessen valaki?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 13:59
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ja, és ad valamelyik diplomát?
2010. máj. 13. 13:59
 2/24 anonim ***** válasza:

itt is több fokozat van

szakmunkásképző vagy OKJ-s tanfolyam, szakközépiskola, főiskola

2010. máj. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Hát úgy bővebben... ha okj-st végzek, mit lehet csinálni, ha diplomázok ebből, akkor plusszba még mit ad a papír?
2010. máj. 13. 14:11
 4/24 anonim ***** válasza:

csecsemős nővér:OKJ csecsemőápoló(3év OKJ) vagy dipl. ápoló(4 év)+csecsemős szakvizsga

bölcsődei szakgondozó: Felsőfokú szakképzésben végezhető(2 év), és most már van 3 éves dipl. alapképzés is

védőnő:dipl. védőnő 4 év képzés.

2010. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
például a bölcsödei szakképzésből a 3éves diplomával mit lehet dolgozni?
2010. máj. 13. 14:16
 6/24 anonim ***** válasza:

bölcsődében dolgozhatsz...

esetleg sajátot nyithatsz.

bölcsődevezető lehetsz.

2010. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Bocsi, ha hülye vagyok, de akkor ezzel a diplomával nem lehet csecsemős nővér? Mert igazán az érdekelne. Akkor ahhoz az kell, hogy diplomás nővér legyek + csescsemős szakvizsga? Az mennyi idő?


Most gyeden vagyok, azt nem tudod, hogy az állam támogatja e, vagy fizetni kell? Meg milyen plussz tanatárgyból kell pont az érettségiből?

2010. máj. 13. 14:20
 8/24 anonim ***** válasza:
ahhoz,hogy kórházban dolgozhass,egészségügyi végzettség kell. ha kisgyerekeket szeretnél ápolni,akkor elég lehet az OKJ csecsemőápoló képzés,ez érettségi utáni szakképzés,és ha nincs eü előképzattséged,akkor 3 év,de van gyorsított is. én a három évesre járok,szerintem nagyon nehéz,és drága is. a fizetés a diplomás ész az Okj-s között elég eltérő. főnővér pl. csak diplomásként lehetsz.
2010. máj. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

nem kell pluszpont.

ha csak érettségid van és nincsen semmilyen szakmád,akkor az állam támogatja,de amúgy 200-300 ezer ft,plusz útiköltségek,jegyzetek,vizsgadíjak.drágák a tankönyvek is,és nem mindent lehet nélküle megtanulni.

2010. máj. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
diploma kéne, azt szeretnék, és újszülöttekkel foglalkozni kórházban.
2010. máj. 13. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!