Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minden ötös, kivéve a matek....

Minden ötös, kivéve a matek. Mi a fene van?

Figyelt kérdés

Az alábbi tárgyakból vagyok ötös:

angol

töri

biosz

ének

rajz

irodalom

francia


négyes egyedül nyelvtanból..


MATEKBÓL VISZONT BUKOK..akármit csinálok egyes, egyes egyes..

az érettségi a tét, mit kellene tennem?!

nekem ez nem megy..

és vége az egésznek két hét múlva KÉRLEK SEGÍTSETEK



2017. ápr. 12. 20:12
 1/8 anonim válasza:
100%
Menj magántanárhoz, az lehet tud segíteni. Am velem is ugyan ez van, de engem utál a tanárom és azért.
2017. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha buksz valamelyik érettségi kötelező tárgyból (év végén), akkor tudtommal nem engednek érettségizni
2017. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg bukni fogsz, akkor már nem fogod tudni ilyen rövid idő alatt kijavítani -

Előbb kellett volna észbe kapni

2017. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizikából ötös vagy?
2017. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Csinálj kiselőadást; mondjuk az talán valszeg nem segít, ha mindig egyest kapsz. Egyébként igen, a magántanár az jóötlet lehet, akár egy barát is, aki bevállalja, hogy áldoz a szabadidejéből, vagy akár baráti áron "zsebpénzért". Meg amúgy mostanában létezik egy olyan, hogy valami diszkalkuliáról adnak papírt; és akkor szóbeli tételből felelsz matekból asszem; mondjuk én ezeket nem tudom.
2017. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Ilyenkor általában az szokott lenni, hogy a tanár direkt ad olyan jegyet, amilyet. Most már késő, de át kellett volna menni másik tanárhoz, másik osztályba vagy másik iskolába.


Nekem is volt ilyen, igaz nem egyesek sorozata, de általánosban mindig csak nyelvtanból adtak négyest, másból ötös voltam. Mindenféle mondvacsinált indokokkal,de csak azért, hogy ne legyek kitűnő, mert kitűnő csak egy-két barátnő lánya lehetett. Ők bármit csináltak mindig kitűnők voltak. Amíg el nem kezdtek fiúzni, mert onnantól kezdve már nem lehetett megmenteni őket. A tanárok tudnának róla mesélni, hogy mik mennek a tanári szobába, hogyan egyeznek meg ki milyen tanuló legyen.


Középsuliban meg a történelemtanár nem adott volna ötöst, ha belegebedett volna sem, mindig ilyen hülye 4+ jegyet adott, a füzetében ezt írogatta, persze a bizonyítványban ebből csak a négyes látszódott. Másik gyerek meg, aki szimpatikusabb volt, mindig 5- jegyet kapott, ő persze mindig ötös volt. Meg volt olyan, hogy egész félévben nem is volt egyetlen jegyem sem, mégis simán négyes lettem év végén. Biztos tudta, hogy úgyis 4+ adna, minek feleltessen...

2017. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesem, azért nem két héttel az utolsó év vége előtt kell erre rájönni. Az meg nagyon nem mindegy hogy mi az oka. Azt mi nem tudjuk megmondani, csak te.

Kérdés1: Tényleg nem tudod, vagy csak a tanár pikkel rád? Ha utóbbi, az már korábban kiderült volna, hiszen ha csak most kezdené, akkor a korábbi jobb jegyeid felhúznák az átlagot.

Kérdés2: Ha nem tudod, mióta nem tudod? Csak ebben az évben kezdődött a romlás, vagy mindig is bukdácsoltál belőle? Ha már régen is, akkor kellett volna segítséget kérni.

Kérdés3: Miért nem tudod? Teszel magasról az egészre, vagy próbálkozol, de nem jön össze. Ha utóbbi, akkor lehet valami képességzavar, akár diszkalkulia. Csakhogy ez már egész kis korban előjön. Szóval bő egy évtized lett volna megoldani.

És tudom, hogy a fentiek most nem igazán segítenek, de anélkül még tanácsot se lehet adni, hogy ezeket tudnánk.

2017. ápr. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Még tudsz javítani? Ha kevés jegyetek van, akkor még simán lehet, hogy akár egy jobb jeggyel is megszerezheted a kettest. Kérdezd meg, hogy írtok-e még dolgozatot vagy felelhetsz-e és akkor arra próbálj meg jól felkészülni (kérj segítséget matektanártól a sulidban vagy egy osztálytársadtól vagy keress egy magántanárt). Konkrétan mi nem megy benne, mit/melyik témát nem érted? Eddig milyen jegyeid voltak matekból? Ha abszolút nem értesz belőle semmit, akkor lehetséges, hogy az érettségid is veszélyben van (bár azért szerintem ahhoz is erőlködni kell, hogy ott valaki megbukjon, én legalábbis nem tudom elképzelni, hogy valaki 4 évig jár egy iskolába és a minimum pontot nem tudja megszerezni), azért ezen is gondolkozz el...
2017. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!