Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME járműmérnökiről át lehet...

BME járműmérnökiről át lehet menni gépészmérnökire első félév után?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy az addigi tantárgyak, kreditek ne "vesszenek" el? vagy akkor előről kezdeni mindent?
2017. ápr. 12. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Nem. Majdnem.
2017. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi! :(
2017. ápr. 13. 06:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hányadik félévben vagy, de amúgy:

Matek A1-A2 tuti átvihető, ahogy az ilyen mikmak meg hasonló közgázos tárgyak is.Műszaki kémia szintén, statikát és sziltant talán,fizika A2-t is át tudod vinni.

2017. ápr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor van még remény. Csak azért kérdeztem, hogy egyáltalán utána-e kezdjek járni, mert elég bonyolult... De akkor most már kiderítem pontosan :) Köszi, ment a zöld kéz!
2017. ápr. 14. 09:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy hányadik félévben vagy, járműmérnökről NEM lehet átjelentkezni gépészmérnökire, újra kell felvételizni. Ha felvesznek, akkor valóban el tudsz fogadtatni nagy valószínűséggel pár tárgyat, kérdés, hogy megéri-e csak emiatt elhasználni 1-2 félévet pluszban.
2017. ápr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Újra kell felvételizni és utána el tudsz fogadtatni tárgyakat, amik azonosak.

Szerintem egyáltalán nem pocsékolás ezért 1-2 félév, ha egyszer nem tetszik neki. 12 féléve van, most ha marad 10 és nem tud ezzel befejezni egy 10 féléves képzést, akkor nem odavaló.

2017. ápr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem úgy értettem a plusz 1-2 félévet.

Ugye a kérdező valószínűleg még nem kezdte el egyetemet, mert akkor nagyjából képben van. Tehát ha feltételezem most szeptemberben kezdene járműmérnökin, akkor legközelebb csak jövő szeptemberben tudná kezdeni a gépészt. Viszont addig ugye "kiesik" neki két félév, ha aktiválja a másodikat is csak azért, hogy néhány tárgyat teljesítve előrébb legyen gépészen.

Helyette másodikat passziválnám, mert ha BSc után elkezdi MSc-t is, akkor ott legalább 1 félévet ki kell majd fizetnie (ami fél millió/félév), ha nem csúszik semennyit. A csúszás pedig benne van BME-n.

2017. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát én már mesternek neki se állnék ebben a rendszerben, ha csúszással számolok már alap szakon is. De egyébként ja, annak sok értelme nincs, ha most elkezd egy olyan szakot, amit úgyse fejez be.
2017. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért gondkozom ezen az alternatíván, mert első helyen nagyon ki vannak számolva a pontjaim gpk-ra, tehát idén nem biztos, hogy oda felvesznek. Viszont a járműmérnöki is teljesen szimpatikus, szinte kb ugyanaz ahogy néztem. A probléma csak az, hogy sajnos hallottam elég sok nem jót a színvonallal kapcsolatban (kjk), ami viszont nekem nagyon fontos - gpk-val ellenben. Tehát ha úgy alakul, mennék kjk-ra, és ha tényleg olyan gáz max átmegyek majd. Legalábbis ez a terv (bár még nem volt időm sajnos kellően utána járni mindennek)
2017. ápr. 17. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!