Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen érdeklődési körrel...

Ilyen érdeklődési körrel érdemes gazdaságinformatikára jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Most középiskolában tanulok, főként programozást. (C#, (HTML-CSS), Javascript) Közben azonban rájöttem ,hogy nem csak az informatika, hanem a vállalat irányítás, közgazdaságtan is érdekel. Ha jól gondolom nagyjából ez az a kettősség amit a gazdaságinformatika megvalósít. Vagy rosszul gondolom? Érdemes egyeltalán gazdinfóra jelentkezni? Illetve ha gazdaságinformatikát végzek (pl. BCE-n) akkor azután maradhatnák programozásnál is ha mégis inkább a felé billenne a mérleg nyelve?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. ápr. 13. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Gazdinfora járt párom és a tesója is. Otthagyták mint macska a szarát, már elnézést. Ha programozást tanulsz akkor maradj annál szerintem, ismerősöm programtervező informatikus és szénné keresi magát, saját cége van. Nem tanult gazdaságot de megoldja.
2017. ápr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Na okés,de hogyan alapította cégét?

Hogyan indult neki?

Mik voltak az elakadàsai?

Mit jelent hogy szénné keresi magàt?

2017. ápr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Mindig is ez erdekelte. Suliba jart. Versenyekre. Hobbija is ez volt. Persze tehetseges is. Irt egy appot. Nagy siker lett. Reklamok, penz. Felkeresek. Meg tobb penz. Annyi felkeres hogy mar el is utasitjak ami nem igazan nagy melo. Annyi penz hogy cég is kellett vegul. Diohejban. De ez csak egy sikersztori. Lelkes, kitarto, szorgalmas. Gazdinfohoz nem ertek de mindenkepp olyanokkal kene beszelni akik tanuljak/tanultak. Sajna nem irtak ide olyanok.
2017. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de igazán hozzáértő tanácsot nem kaptam, szóval örülnék, ha valaki érdemben tudna segíteni :)
2017. ápr. 15. 07:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Én BCE-n végeztem és most szoftverfejlesztő vagyok. Azonban szerintem ha ez érdekelne jobban, akkor egy mérnökinfó/proginfó jobb választás. Tanultunk egyetemen programozni, de nem valami magas szinten, én inkább magamtól tanultam.

Klasszikus közgazdaságtant pedig alig tanítanak (sőt, jóformán semmit). Inkább menedzsmentes tárgyak vannak, na ezt a témakört meg is utáltam egy életre :D

2017. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak azért gondolkodtam rajta, mert a jövőben szeretnék esetleg saját vállalkozást indítani és érdekelnek ezek a dolgok, de lehet jobban járnák akkor mérnökinfóval a többit pedig magam szedném össze... Más tapasztalat esetleg? Egyébként köszönöm! :)
2017. ápr. 15. 13:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökinfó + MBA,ez a jó kombó,több év tapasztalattal IT managing director is lehetsz vagy bármilyen osztályvezető,céges autó,benzinkártya,meg mindfeéle juttatás.
2017. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem! Erről még nem is hallottam...
2017. ápr. 15. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!