Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik most fognak érettségizni,...

Akik most fognak érettségizni, már le kellett adni a jelentkezéseket akik szakmát szeretnének?

Figyelt kérdés
Nem a főiskola,egyetem a kérdés!Ott tudom, hogy már jelezni kellett. Középszintű szakképzésre gondolok. Pl: logisztikus, postaforgalmi szak stb.
2017. ápr. 15. 18:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen nyár közepéig, július végéig esetleg augusztus utolsó hetéig van a határidő. De nem érdemes addig húzni mert ha utolsó pillanatban jelentkezik valaki valamilyen szakra nem biztos hogy felveszik mert ha túl jelentkezés lesz valahol nyár közepéig akár akkor rangsorba teszik a jelentkezőket végzettségeik alapján. Én két helyre jelentkeztem pár éve, ahova nagyon be akartam jutni ott alapból 2 csoport indult 2x20 fő és majdnem 60 fő jelentkezett oda. Én akkor július elején adtam be a jelentkezésemet, ott mondták hogy úgy is bekerülhetek mert akkor 35. voltam és a fészkes fenéket kerültem be, mert augusztus elején telefonáltak hogy túljelentkezés miatt a korábbi tanulmányi átlagok alapján rangsorolták be az embereket és mivel hármas érettségim volt, és az év végi bizonyítványom sem volt sokkal jobb így nem kerültem be. Persze mondták hogy még várjak mert ha kiesik addigra 3 jelentkező még behívhatnak, nem hívtak be.
2017. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!