Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégzem az anglisztikát,...

Ha elvégzem az anglisztikát, és a tanári minort, akkor utána tanulhatok hozzá egy tantárgyat, amit taníthatok?

Figyelt kérdés
Tehát, anglisztikára szeretnék menni, és elvégezni egy tanári diszciplináris minort, amivel ugye taníthatnék angolt. Kérdem én, ha ezt elvégeztem, utána tudok-e mesterképzésként egy darab (pl. magyartanári szakot) felvenni utána, hogy ne kelljen elkezdeni az osztatlan képzést két tárggyal előről?

2017. ápr. 15. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy most már tanári diplomát csak az osztatlan tanárképzéssel lehet szerezni.
2017. ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg a tanárképzés osztatlan formában, szakpárokban történik, azaz két szakos tanárnak felvételizel. Mesterképzésként amúgy sem lehetett új szakot csinálni, csak ha már alapszakon is teljesítetted minorként, azaz a diplomádban szerepel, hogy xy szak alapvető ismereteit megszerezted.
2017. ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt megcsinálhatod, hogy


a) csinálsz egy minort és mesterelőtanulmányba felveszel pedagógiás tárgyakat, majd jelentkezel osztatlanra, ha megvan a diplomád

b) elvégzed az anglisztika mestert meg a kétféléves tanárképzést, és egyszakos tanár leszel. Középiskolákban max óraadó tanár lehetsz, de nyelviskolákban valamint otthon simán taníthatsz.

2017. ápr. 17. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg osztatlan tanárira fogok menni, köszi a válaszokat.
2017. ápr. 17. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!