Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valakinek módszere képlete...

Féltégla kérdése:

Van valakinek módszere képletek tanulására? Fizikai kémiában rengeteg hosszú képletet kell tudni levezetéssel, amikben ki van merítve a görög és latin abc nagy része, kisbetűk nagybetűk többszörösen indexelve stb.

Figyelt kérdés

Még magukat a képletek se tudom megjegyezni tucatszámra, nemhogy a levezetést.

Próbálkoztam több mindennel. Leírtam sokszor. Mondókákat nem tudok gyártani belőlük (főleg amikor művel szorzom nűt felül-alul indexelve mindkettő). Mondják, hogy érteni kell. A levezetés matematikai lépéseit majdnem mindig értem, a kvalitatív és kvantitatív levezetések között már ritkán értem a kapcsolatot, de ahol még ez is megvolt akkor se tudtam fejből. És az sem opció, hogy mindegyikkel meg oldok sok feladatot.



2017. ápr. 16. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szakmai szempontból nem fontos fejből tudnod ezeket a képleteket, akkor ki kell puskázni, azt csókolom.
2017. ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nem megjegyezni kell, hanem megérteni, onnantól kezdve nagyon egyszerű.
2017. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy amikor ott van előttem a tétel látom és értem a levezetést matematikailag és azt is, hogy ez mit jelent a gyakorlatban, még nem tudom egy üres lapon fejből levezetni.
2017. ápr. 17. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!