Egyfiú12 kérdése:

Jog vagy töri? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek és a Pázmány töri illetve a miskolci jogra adtam be a jelentkezésem.Miskolci vagyok és szeretnék innen elmenni,Pesten tanulni.A problémám hogy nem tudom hosszú távon melyik diploma érné meg jobban.A tanítás,a katedra vonzó számomra,de lehet hogy a jogba több lehetőség van.

Az ötletekért köszönet



2017. ápr. 17. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A kettő közül joggal többre mennél. Én legalábbis így gondolom.
2017. ápr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a joggal többre mennél. Azzal is taníthatsz. De a történelem elég kötött, nem tudom, hogy hogyan lehetne még hasznosítani. Egyébként jogon is eléggé keményen fogod tanulni a történelmet.
2017. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Neked kell eldöntened, ha a szíved a katedra felé húz akkor válaszd nyugodtan. A Pázmányon a törit lehet pl angollal párosítani és akkor a nyelvvel mást is tudsz kezdeni. Nálunk is van olyan tanár a suliban aki nyelvtanár mellette van nyelvsulija és nagyon jól keres, felesége szinten tanár, eltartanak egy nagy csalàdi házat, 3 gyereket( normális öltözet, felszerelés stb.) egy kutyát és két kocsit. De ha bármilyen nyelvet választasz abból meg tudsz majd élni és mellette persze lehet a töri. Én egyébként töri és angol tanár szeretnék lenni.
2017. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Joghallgatóként természetesen a jogot ajánlom, de szerintem nevesebb egyetemen jobban megérné (ELTE, PPKE, PTE, SZTE), mindenhol előre megállapított ponthatár van, bejutás szempontjából mindegy, melyiket választod, ha államira mész.
2017. ápr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!