Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 304 ponttal alapszakra be...

304 ponttal alapszakra be lehet kerülni?

Figyelt kérdés
Biológiáról van szó. Debrecenbe most 340-en jelölték összesen,s 84-en első helyen. 136 embert vesznek fel. Szegeden 545-en összesen, s 153-an első helyen, 200-at vesznek fel kb. Remélem, valamelyik helyre bekerülök. A segítséget előre is köszönöm!

2017. ápr. 18. 06:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatár az adott évben utolsó helyen felvételt nyert személy pontszáma. Tehát ha 136 embert vesznek fel és jelentkeznek 240-en, akkor pontszám szerint sorba rakják azt a 240 embert aki jelentkezett, 136-nál pedig húznak egy vonalat, az alatt nem vesznek fel senkit. Az utolsó vonal fölött lévő ember pontszáma lesz a ponthatár. Tehát kb. megjósolhatatlan, hogy mi lesz a ponthatár, mivel a jelentkezőktől függ. De ha jó szakot nézek akkor Debrecenben 281 volt ez a szak tavaly, Szegeden meg 280. Bőven felette vagy, én nem izgulnék különösebben. Pláne ha még tudnál valahogy egy 10-15 pontot összekaparni, mondjuk ha valami jobban is sikerülne mint vártad, akkor már ilyen 315-320 ponttal tuti nem kellene izgulni. De ha hozod a 304 pontot az is majdnem 25-tel jobb mint a tavalyi, annyit nem gyakran szokott emelkedni. :D
2017. ápr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az előző évek ponthatárai alapján igen, de jól írja az előző, húzd meg, ahol tudod.
2017. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tavalyi jelentkezési adatokkal hasonlítsd össze, ha kb egyeznek, akkor nem kell félni, hogy 25 pont ugrás lenne.

(nyílván lehet de elég kicsi a valószinűsége)

2017. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! :) Tavaly érettségiztem, biosz-kémia emeltet csináltam,de mind a kettő 3as lett :/ Így hát ősszel csináltam egy biosz közepet,88% lett. Csak hogy...mivel az tanúsítvány,így az érettségi átlagba nem számítjak bele..pompás. Így 11 ponttal kevesebb most. Jövőhéten lesz nyelvvizsga eredmény,az írásbeli meg van, ha a szóbeli is,akkor még 28pont. Szóval remélem összejön. :)
2017. ápr. 18. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért ne számítanák bele? Mindig a legkedvezőbb pontszámítási módot választják.Ha tanusítványból lenne több pontod, abból számolnak.
2017. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, tanulmányi pontokba azt számítják, ami a biziben van, a tanusítványon szereplő eredményt csak a felvételi tárgyak pontjaihoz lehet beszámítani, a teljes érettségi átlagába nem.
2017. ápr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként drukkolok. :)
2017. ápr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igenigen, én is csak a napokban tudtam meg, hogy a tanúsítványt, hogy is veszik figyelembe. Köszönöm a támogatást, drukkolást! :)
2017. ápr. 19. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!