Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, érdemes lenne...

Mit gondoltok, érdemes lenne magyarfaktot is felvennem?

Figyelt kérdés

Jelenleg tizedik osztályos tanuló vagyok. Holnapig kell eldöntenem, hogy jövőre milyen tantárgyat akarok emelt szinten tanulni. Egyelőre a lapomon az angol és a társadalomismeret szerepel, és nem tudom, hogy felírjam-e a magyart is harmadikként.


Mellette:

- valamilyen szinten hobbim a magyar, írok, illetve szeretek olvasni (akár verseket is)

- így talán valamivel több út maradna nyitva előttem

- édesanyám magyartanár, minden tekintetben támogatja ezt

- a későbbiekben hasznosíthatom az ott megszerzett tudást


Ellene:

- időt emésztene fel, lehet, hogy feleslegesen

- a jövő évi magyarjegyem már beleszámít a felvételipontokba, és nem tudom, hogy fakton is olyan könnyedén tudnám-e hozni az ötöst, mint az alapórán

- a faktos tanárnak nincs olyan jó híre az iskolában, bár engem még nem tanított


Mindemellett elméletileg leadhatok faktot év közben, csak nem örülnek neki. Szerintetek hogy járok jobban, ha felveszem vagy ha nem?



2017. ápr. 20. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudod, hogy mit szeretnél csinálni, és így nehéz. Szerintem ne menj, mert egyelőre tényleg csak az idődet rabolná, és a legtöbb szakra, ahova magyarból kelleme felvételi, vagy elég a középszint, aminél a 90% kb alap, ha tudsz fogalmazni, vagy elfogadnak helyette mást is.
2017. ápr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hasznos lenne
2017. ápr. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!