Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvos szeretnék lenni,...

Állatorvos szeretnék lenni, hova mehetnék továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Hamarosan befejezem az alapiskolát ( most 7.es vagyok) és az lenne a kérdésem, hogy nem e tudna valaki valamilyen jó gimit /középsulit ahova mehetnék? ( Hogy onnan tovább az állatorvosi egyetemre)

2017. ápr. 22. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten? Mivel emelt szintű biológia és kémia éretségi oda az elvárás így bio/kémia/természettudományos gimibe mennék. Az Apáczai meg a Fazekas talán a legerősebb a városba ezen a területen. Nem tudom milyen tanuló vagy, de ide kiemelkedő felvételi eredmények kellenek. De sok másik gimiben is indul hasonló tantervű osztály.
2017. ápr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, ezek a legjobb ilyen sulik, de bármilyen természettudományi tagozat jó. Sőt, többeket ismerek, akik humán vagy nyelvtagozatról kerültek be orvosira vagy állatorvosira, szóval az sem lehetetlen:)
2017. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! Egyébként jó jegyeim vannak. Matek kivételével mindegyik kitűnő. Győr felé nem tudnátok valamit ajánlani, Pest az sajnos messze van?
2017. ápr. 23. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor kapásból azt kellett volna írnod, hogy győri sulit ajánljunk. Ott nem vagyok ismerős, sajnos.
2017. ápr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ez így eléggé behatárolja a lehetőségeket. (Azért hittem, hogy Budapestre gondolsz, mert ott sok iskola van). Mindenképp gimnázium az ajánlott neked, mert szakgimnáziumban/szakközépiskolában nem tudsz olyan sok biológiát és kémiát tanulni, amennyit kéne. Ha nem is tagozatos a gimi, akkor is fontos, hogy legyen emelt szintű érettségire felkészítő fakultáció utolsó két évben (biológiából és kémiából).
2017. ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!