Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen OKJ tanfolyami lehetősé...

Milyen OKJ tanfolyami lehetőségeim vannak érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
Én jelenleg biztonsági őr vagyok, azonbelül szolgálat vezető. Nem panaszkodom, egész jól keresek, megvan a havi 170, de ezért csúnyán sokat kell dolgoznom, mert 24 órát dolgozok, és 24-et pihenek. Bár ez hamarosan beáll majd 24-48-ba. Azért érdekel a téma, mert nem nagyon van mellette életem, hiszen nagyon sokat dolgozom ezért az összegért, és amikor nem dolgozom, akkor alszok, és pihenek... Így ez eléggé családgyilkos szakma, ahogy az utóbbi időkben észrevettem, amióta a komolyabbnál is komolyabbra fordult a dolog a kedvesemmel. Néha nehéz szakma, nem fáradtam bele, de szeretnék kicsit hasonló bérért többet élni, és kevesebb órát dolgozni, hogy jusson mindenre időm. Olyan szakmát keresek, ami nem munkás szakma, mint például a burkolás meg ilyenek, mert nem vagyok olyan típus aki másnak a szolgája lenne... És amúgyis inkább a szellemi munka vonz, a fizikait amennyire csak lehet, kerülöm! Okos vagyok és van számítógépes ismeretem is, elég magas szinten, ráadásul angolul is jól beszélek. Szóval olyan OKJ szakmák érdekelnének, amihez nem szükséges az érettségi, nem izzadok vért a munkában, és nem keres rosszul. Tudtok ilyet?
2017. ápr. 28. 04:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt találtam,itt van egy pár okj szakma: [link]
2017. ápr. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!