Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen alternatív lehetőségeim...

Regisztrálok kérdése:

Milyen alternatív lehetőségeim vannak a továbbtanulásra, ha nincsen meg a 280 pontom?

Figyelt kérdés

Egészen biztos vagyok benne, hogy rengeteg kérdés van erről, de nagyon megköszönném, ha nem oktatnátok ki, hanem segítenétek.

4 éve csináltam meg az érettségit, most 23 éves vagyok, idáig a vendéglátásban dolgoztam.

Főiskolára/egyetemre egyértelműen nincsen elég pontom, minden 2-3-as lett. Első körben olyan megoldásnak örülnék, amihez nem kéne újra megírnom az érettségit.

Kereskedelem és marketing érdekelne a leginkább.

Úgy emlékszem halványan, hogy létezett pár éve még olyan, hogy főiskolai előkészítő(?), ami 1-2 éves volt(?) és oda azok mentek, akiknek nem lett elég pontjuk a kívánt szakra.

Abban egészen biztos vagyok, hogy csak fizetős megoldások lesznek, úgyhogy az nem akadály.



2017. jan. 24. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

én javasolnék egy okj-t elvégezni

egyetemre/főiskolára mindenhova kell a 280 pont, ha nem akarsz újraérettségizni szerintem csak ez marad

2017. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell az egész érettségit újra megírni.Elég 2 felvételi tantárgyból újraírnod és duplázással meglehet a kellő pont.Nyelvvizsga se lenne hátrány..
2017. jan. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az OKJ egyértelműen. Google-ba beírva kidobja milyen képzéseket indítanak, mennyi ideig tart, mennyibe kerül, stb.
2017. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyan már régi kérdés, de ha valaki most olvasná, annak írom, hogy ilyenkor felsőoktatási szakképzésre is lehet menni, ahova 240 pont a minimum ponthatár, és ha elvégzi az ember a 2 éves képzést, akkor pluszpontot kap az alapképzésre való továbbtanuláshoz.
2023. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!