Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nőként gépészmérnöki szak...

Nőként gépészmérnöki szak elvégzése? Érvényesülök majd a munka világába?

Figyelt kérdés
Magyarán hátránnyal indulok majd a munkaerőpiacon szerintetek nőként? Érdekel a szakma, a matek megy.
2017. ápr. 30. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez egy keresett, megbecsült szakma. Többféle területe van, tervezőként simán el tudsz vele helyezkedni. Termelésirányban, ahol fizikai munkásokat kell irányítani lehet hogy hátrány, hogy nő vagy.
2017. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Nem fogsz hátránnyal indulni.
2017. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz gondod. Értsd amit tanultál és egy nyelvet tudj legalább hozzá azért magas szinten.


Nekem egyre több csaj ismerősöm választja a gépész/villamos vagy akár a programozási irányzatokat és nem panaszkodnak. (Ha keresni akarsz pénzt akkor ezek jó irányok. Többi mérnöki kevésbé).

Sőt mivel sok a férfi a szakon így azért mindig könnyen kap segítséget akárkitől :D

2017. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogsz munkát találni az biztos, csak kevesebb pénzért. De tudnod kell, hogy ez nagyon férfiak uralta szakma. Sokat elárul, hogy katonai vezető szakon arányaiban több nő tanul, mint gépészmérnöki alapszakon. BME-n egyedül a terméktervező szakon voltak sokan lányok. De a terméktervezők a teljes kár 10%-át sem adják.

Vágj bele, nem járhatsz rosszul és minden ujjadra jut majd egy kan! :D

2017. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!