Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi japán szak utáni munka?

Egyetemi japán szak utáni munka?

Figyelt kérdés
Ha valaki ki akar menni japánba akkor milyen munkát talál ott egyetem után?:D

2017. márc. 24. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
hova jártál?
2017. márc. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyenlőre gimis vagyok, de nem tudom, hogy hova menjek tovább és gondolkoztam a japán szakon, csak nem tudom, hogy mire vinném vele :D
2017. márc. 24. 23:30
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Büfé, sajnos :( engem is nagyon érdekelt a japán...
2017. márc. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

A japán szakon végzettek nem Japánba mennek dolgozni, hanem Európán belül keresnek olyan munkahelyet ahol japántudás szükséges.


Japánban mindenki tud japánul, oda nem vesznek fel olyanokat akiknek ez az egyetlen felmutatható tudása. Már csak azért sem, mert egy átlag japán sima érettségivel még mindig klasszisokkal jobban beszél japánul, mint egy európai a japán szakos a summa cum laude diplomájával. És még vízumügyintézéssel sem kell bajlódnia a munkaadónak.


Esetleg a Tokiói Magyar Nagykövetségen lehet üresedés úgy 10 évente egyszer.


Ha japánba akarsz menni végezz el egy piacképes szakmát (mérnöki, egészségügyi stb. szakmák), amire ott is szükség van, és amellett ha beszélsz japánul, esélyesebb hogy felvesznek.

2017. márc. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

nekem van japán szakon végzett barátnőm, aki most könyvtáros

pedig csak heccből jelentkezett az állásra, mert nem tudta mit kezdjen a BSC-jével;


ami vicces volt, hogy kötelező informatikus könyvtáros BA diploma kellett az álláshoz (az volt beleírva a hirdetésbe) de mégis felvették


úgyhogy én azt mondom, hogy lehet kilincselni bárhol egy sima BA diplomával, bármi lehetsz még

2017. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Én mint japán szakos mondom, hogy a legtöbben fordító/tolmácsként munkálkodnak diploma után (akár BA után is) belföldön, az Unión belül, de többen Japánban kapnak állást. Van aki oktat, van aki fordít, van aki Japánban folytatja a tanulmányait. Apropó, nem csak legenda a japán ösztöndíj, több ismerősöm is sikeresen pályázott (ehhez 4,5 körüli átlag kell, plusz JLPT nyilván előny ha van, de nem várják el hogy folyékonyan beszéljen az ember, ráadásul vannak angol nyelven történő szakok is). Egy évfolyamtársam meg 5 éves egyetemi képzésre jelentkezett sikeresen, de ő már egyetem előtt is tanulta a nyelvet és nagyon megy neki.


Ha érdekel a nyelv mellett a kultúra, történelem, irodalom stb, és nincs más alternatívád, de el tudod képzelni magad a későbbiekben japanológusként (akár fordítóként/tolmácsként, akár tanárként, akár kutatóként), és szeretnéd csinálni, akkor jelentkezz. Persze ha reál beállítottságú vagy akkor megéri inkább egy mérnök szakra menni és utána (vagy közben is ha annyira penge vagy) nyelviskolába járni, de ott nem fogják úgy leverni a kanjikat az emberen mint egyetemen, azok nélkül meg nem fogsz tudni japánul olvasni.


Persze -nem sértésből-, de ha csak annyi a motivációd, hogy Japánban akarsz dolgozni, mert ott szépen nyílnak a cseresznyefavirágok, gondold meg kétszer a szakot.

2017. márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
és pl grafikusként el tudnék helyezkedni japánba?
2017. márc. 25. 18:25
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Először Magyarországban gondolkozz, itt kezdj el grafikusként dolgozni, amihez szerintem kell grafikusi végzettség. Nem tudom hogy működik, de talán van olyan is hogy kiközvetítenek külföldre, ha szükségük van magyar munkaerőre. De ha már van referenciád, jó vagy abban amit csinálsz, akkor keresgélhetsz japán grafikus melókat, ahol nagyot dob, ha jól beszélsz japánul, de erre őszintén, nem látok sok esélyt. A japán egy nagyon zárkózott nép, nem szeretik a külföldieket, ha ott szeretnél élni, számolnod kell azzal hogy amíg nem beszélsz tökéletesen, szituációhoz adottan, addig ki fognak nézni. Linkelek egy videót, egy magyar közgazdász mesél a Japánban töltött éveiről, tanulságos. https://www.youtube.com/watch?v=E-6c9JBAIiA
2017. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. márc. 26. 14:12
 10/14 anonim ***** válasza:
21%
egyszer ket eve megismertem itt egy lanyt aki japanul tanult es majdnem sikerult megfektetni
2017. márc. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!