Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme gazdaságinformatik...

Van értelme gazdaságinformatikus bsc után informatikai OKJ-re, vagy szakközépbe menni?

Figyelt kérdés
Elvégeztem egy vidéki egyetemen ezt a szakot, de nincs semmi gyakorlati tudásom, így nem tudok vele elhelyezkedni. Érdemes lenne-e a gyakorlati ismeretek megszerzése érdekében, valamilyen OKJ-t, tanfolyamot, vagy szakközépiskolai szakmát elvégeznem. Nem vagyok az a nagy önállóan tanuló fajta, ezért gondolom, hogy szükségem lenne valamilyen tanfolyamra, ahol meg is tudnám tényleg tanulni a szakmát a gyakorlatban is, mert ezt az egyetem nem adta meg. Vagy, ha ilyen beállítottságú vagyok, akkor hagyjam is ezt a szakmát, és keressek teljesen más irányba? 24/F.

2017. máj. 2. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Ez olyan kérdés, hogy érdemes-e matematika szakról általános suliba visszaülni matekozni.
2017. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Diplomával eszedbe ne jusson OKJ-re vagy középsuliba visszemenned, mert az visszalépés.

Keress meg inkább pár céget és próbálj szerezni egy gyakornoki állást. Az pontosan arra való, hogy gyakorlati tapasztalatot szerezz és ráadásul rendes fizetést kapsz érte.

2017. máj. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem csak és kizárólag OKJ-ra, vagy középsulira gondoltam, hanem az ilyen gyorstalpaló képzésekre is.
2017. máj. 2. 15:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz önállóan tanulni, akkor nincs értelme az informatikának. Folyamatos önképzésről szól.
2017. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
simán lehet, hogy lesz értelme, nézd meg miket tanítanak, meg milyen véleménnyel vannak az ottani oktatókról
2017. máj. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi, de semmi értelme nincs az ilyen gyorstalpaló képzéseknek, de az OKJ-nak se, az informatika világában. Nagyon-nagyon butított a tananyag az egyetemihez képest. Megtanulnád még egyszer ugyan azt, csak már dedósnak tűnő szinten.

A képzések közül meg azok érnek valamit, amikért szimplán milliókat kell kicsengetni, mert magáncégek indítják őket. Inkább keress állást.

2017. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nehogy elmenj egy ilyenre.. inkább vállalj valamilyen gyakornoki állást valamilyen programozási nyelvhez kapcsolódóan..

legjobb, ha nagyvállalati alkalmazásfejlesztés irányába keregélsz, arrafele elég sok technológiát lehet megismerni..

2017. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem nézd meg a tananyagot a konkrét képzési helyen, mennyire fedi le a te tudásodat, a volt sulid képzését. Járj utána, kik a tanárok..stb. Kérdezz diákokat, milyen a képzés, konkrét kérdéseket tegyél fel tanárokról, tantárgyakról..stb. Kérdezz rá a suliban is (ahol nem lehet konkrét kérdéseket feltenni, az valszeg nem a legjobb hely)


Ha nem volt színvonal abban a suliban, ahol tanultál, vagy nagyon spéci dolgot tanultál, de nem azt, amire szükséged van, hasznos lehet, ha elmész valahova. akár okj, akár gyorstalpaló. én is beiratkoztam okj-ra két diplomával, úgy, hogy 10 éve hasonló szakmában dolgozok (viszont annak csak egy nagyon spéci területén), és az egyik diplomám részben fedi az okj-s tananyagot. Persze a sok átfedés miatt voltak benne számomra felesleges tárgyak (amiket megbántam, hogy nem kértem belőlük felmentést), vagy feladatok. De összességében megérte, mert most már többféléhez értek, amik hasznosak a munkaerőpiacon + könynebben tudok új dolgokat tanulni magamtól is.

2017. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!