Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi értelme volt a gazdasági...

Mi értelme volt a gazdasági képzések csökkentésének, mikor ott van a gazdaságinformatikus, amire most (azok akik GTK-ra mentek volna) tömegesen mennek? Így igazából a gazdinfó színvonalát csökkentették, de nagyon. Így lehet két szakot szétcseszni?

Figyelt kérdés

Ugye 2012-ben nem lehetett GTK-ra menni államin. (100 helyet leszámítva, ami azért volt, hogy ne lehessen mondani, hogy fizetős lett, tehát látszatnak megmaradt)

Helyette azok akik oda mentek volna, inkább a gazdaságinformatikust választották, ugye mert ott is van gazdasági rész. Igen, de ott van az infó amivel szenvednek. 2012-ben észrevehető változás történt. Hirtelen megugrott az informatikus lányok száma, amit mindenki csodaként értékelt, de ezek nagy része mind gazd.infóra ment. Nem reprezentatívan akikkel beszéltem (nem csak lány) mind azért választotta ezt mert Hoffmann miatt nem tudtak GTK-ra menni. A kormány ezzel azt érte el, hogy akik nem infót akarták, mégis azt kellet választaniuk, ha az eredeti elképzelésüket akarták részben még, viszont az informatikai résszel komoly bajba kerültek, mert mint meglátszik többségének ez nem megy és így nem is fognak továbblépni. (persze van kivétel!!)


Tehát elvették a helyet azok elöl akiket a gazdinfó jobban érdekelt volna, de nem GTKra akart menni, mint fordítva. Közben az infót tekintve romlott a "minőség".


Enek mi értelme volt? Így lehet két szakot szétcseszni?


2013. dec. 1. 10:08
 1/7 A kérdező kommentje:
* ami kimaradt: Kétlem, hogy hirtelen ennyire elkezdte érdekelni a lányokat az informatika, mert a másik két szakon nem nőtt a számuk.
2013. dec. 1. 10:10
 2/7 anonim ***** válasza:
Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy a GTK-n még inkább a béka segge alá került a színvonal. Kalkulusból vicc, hogy mennyire lecsökkentették a visszakért anyagot, hogy a fizetős hallgatók nagy része is át tudjon menni. (SZTE)
2013. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ejnye barátom, észre kéne végre venni, hogy ez csak módszertan. Értelmet keresni egy intézkedésben, amely nem cél, hanem eszköz a felsőoktatás tönkretételében. Nehogy már legyen néhány ember, aki észreveszi, mi folyik itt.
2013. dec. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Tehát elvették a helyet azok elöl akiket a gazdinfó jobban érdekelt volna, de nem GTKra akart menni, mint fordítva. Közben az infót tekintve romlott a "minőség"."


Hehe. Csak a debreceni és a szegedi ponthatárokat néztem meg, ott a gazdaságinformatika ponthatára 240 körül van, az már így is a minimum. Úgyhogy nem vették el senkitől a helyet.

2013. dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Gazdinfóra jöttem, lány vagyok, ide jelentkeztem első helyen. Mivel nálunk az állami és az önköltséges pontszáma is ugyanannyi volt, több másik egyetemen pedig a (majdnem) minimum ponthatár, nem mondanám, hogy elvettük volna akárki helyét. Azt mondjuk én se gondolom, hogy szükség van/lesz ennyi gazdaságinformatikusra, de aki nem ezt akarja, úgyis kiesik.
2013. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ja és a képzés minősége nem romlott, ugyanazt követelik tőlünk, mint az előző években.
2013. dec. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg úgy vélem, nagy szükség lenne gazdaságinformatikusra. Csakhogy én nem vagyok politikus. A politikus szerint nincs rá szükség (ő se tudja, hogy ezt gondolja, csak így viselkedik). Ezért aztán nincs olyan cél, amely szükségessé tenné ezt a szakmát, miközben világosan látható, hogy jelentős mennyiségű döntéshozó a gazdaság állapotával és működési elveivel sincs tisztában. Amelyhez viszont sok jól felkészült gazdaságinformatikusra lenne szükség, akik tudják, a döntéshez milyen adatok kellenek, azokat képesek össze is szedni és alkalmasan rendszerezni.
2013. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!