Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvészet vagy környezetvédelem?

Nyelvészet vagy környezetvédelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!17 éves vagyok, most 11.osztályos,jövőre érettségizem. Két teljesen különböző szakirány érdekelne a továbbiakban: a nyelvészet és a környezetvédelem. Mivel szorít az idő, kérem tőletek,írjatok érveket, hogy ezzel segítsetek nekem meghozni a döntést! A nyelvészethez magyar szakot kéne végeznem, a környezetvédelemhez földrajzot.

Az utóbbit a komplikáltabb,mert már nincs se földrajz -, se kémiaórám. Nem lehetetlen megcsinálni, viszonylag könnyen tanulok, csak nem tudom, megérné-e a sok erőfeszítés. Ez az ötlet elég friss, mostanában kezdett izgatni a és úgy érzem, nemes dolog lenne inkább a környezetünkért harcolni, mintsem önmagukért.

Ezzel szemben a nyelvészet régebbi vágyam, már kiskoromban is nagyon jó helyesíró voltam és tényleg érdekelne ez a terület,el tudnám magam képzelni lektornak esetleg, csak nem tudom, mennyire lennék elégdett, ha egy irodában kéne tengetnem a napjaimat.

Kérlek titeket, segítsetek! Bármilyen vélemény szívesen meghallgatok.



2017. máj. 3. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Kérdés melyik szakmával milyen munkát tudsz majd csinálni?


Nyelvészként gondolom vagy az egyetemen maradsz, vagy könyvet írsz, vagy a médiába mész, vagy egy céghez reklám szöveget írni...


Környezetvédelem azért jóval össze tettebb. A legtöbb nagy cég(de szerintem még kicsiknek is) kötelezö környezetvédelmüknek lenni, és a nagy cégek erre külön alkalmazottakat tartanak... Föleg gyárak. Megtervezni egy egy munkafolyamotot, ugy hogy az ne szennyezze a környezetet...


Ezek az én ismereteim erröl a két szakmáról. De mindenképpen annak járj utánna mit tudsz majd kezedni ezekkel a szakmákkal.

2017. máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van ilyen: környezetmérnök

[link]

az írásod alapján inkább a bölcsészetet érzem hozzád közelebb állónak. A környezetvédelméért meg lehet harcolni sőt mindannyiunknak kell is. Lobbikkal, érdekemberekkel kell harcolni ebben a munkában, és szinte reménytelen, annyira csak az anyagi haszon vezérli ezeket a hatalommal bíró köröket. Magunk alatt vágjuk a fát, csak lassítani lehet ez, elég kilátástalan és szomorú munka. Bírságolások, fenyegetések és szabályzatok szövevényes tengerében és irodában él a környezetvédő.

Ha a magyar szak (és mellette jó angoltudással) mellé egy különleges idegen nyelvet veszel fel, akkor sokrétű munkalehetőség nyílik meg, nemcsak irodai, szellemi munka.

2017. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon szép szakma. Mindazonáltal sikerorientált személy ne menjen környezetvédelmi szakra, mert, ahogy azt az előttem szóló nagyon helyesen leírta, ott csak a rossz lehetőség szerinti tompításában tud részt venni.
2017. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A földrajz szaknak biztosan van valami köze a környezetvédelemhez, de...



Az én érdeklődési köreimmel, vérmérsékletemmel a környezetmérnök szak a legérdekesebb számomra, szerintem egy szakot se találtam volna ilyen szinten érdekesnek.

Ugyanakkor a cégeknek nem olyan ember kell, aki hallott a környezetvédelem minden részéről, de egyikhez se ért kiemelkedően. Differenciált tudás kell. Ha valaki a környezetvédelemmel akar foglalkozni, akkor a biomérnök, vegyészmérnök, vegyész, energetikai mérnök szakok például sokkal megfelelőbbek.



Több, mint egy éve végeztem környezetmérnök alapszakon, meg se próbáltam szakmában elhelyezkedni, mondjuk ebben vastagon vannak családi okok is (hónapokig nem dolgozhattam). Most azonban azon dolgozom, hogy kiegészítsem a diplomámat és mégse irodai adminisztrátorként kelljen dolgoznom évtizedekig akár. :D


Egyébként a nyelvészet és a környezetvédelem eléggé eltérőek.


Szeretsz kicsit számolni? Érdekel valamennyire a matematika, a fizika? A kémiával hogy állsz, az sok/aránylag sok lenne? Hulladékégetők, hulladéklerakók, szennyvíztisztítók, porleválasztók érdekelnek?

Érdekel, hogyan kell mérni a légszennyezettséget, zajszennyezést, hogyan kell a talajt elemezni? Hogyan kell egy gyár emissziójáról, vagy egy város immissziós helyzetéről méréseket végezni, jegyzőkönyvet írni? (ez nagyon magyar, nyelvtanilag helyes mondat lett :D :D )

2017. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Ez egy interdiszciplináris szak, tehát akik arra vágynak, hogy egy dologhoz értsenek jól, fókuszáltan, szürke fogaskerékként beilleszthetőek legyenek valahová, ezáltal az ölükbe hulljon a fix állás, azoknak talán tényleg jobb egy vegyész, gépész, vagy valami merevebb téma. Aki fogékony arra, hogy lássa az összképet, a rendszert, és a lehetőségeket, motivált, és képes odatenni magát (egyetemen felül is!!! ez nagyon fontos!) az viszont környezetmérnökivel nagyon érdekes, kihívásokkal teli munkát találhat, és szerintem fantasztikusan el lehet vele helyezkedni. Én az álommunkámat végzem, és rengeteg volt évfolyamtársam dolgozik jobbnál jobb helyeken. Egyébként az interdiszciplinaritás miatt a környmérnök képzés közelebb áll a nyugati, felvilágosultabb, (kritikus) gondolkodást serkentő, probléma-orientált képzésekhez, mint a legtöbb mérnöki szak. Más kérdés, hogy a problémák megoldására ebben az országban nincs valódi igény, a diákok többsége pedig lusta és szűklátókörű, tehát nem tudnak élni az adott lehetőségekkel. Az, hogy rád melyik illik éppen, nem tudom, és nyilván ha a kérdező sem tervez előre a jövő hétnél, akkor ő is így fog járni. Én izgalmasabbnál izgalmasabb, fizetett, nemzetközi munkákra alig találok használható diákokat/fiatal szakembereket.


Kérdező: abban viszont igaza van a #4-nek, hogy a földrajz roppant cuki, de a valóságban szinte egyáltalán nem használható ehhez a szakhoz. A földrajz akkor ér valamit bármilyen helyzetben is, ha mellette profi informatikus vagy, és tudsz kezelni térinformatika szoftvereket.

Sajnos az, hogy jó helyesíró vagy, már szintén nem igazán versenyelőny. Sajnos olyan munkákról fantáziálsz, amik nem léteznek, vagy 1000ből 1-nek adnak valós megélhetést a próbálkozók közül. Sajnos a magyar oktatás egyáltalán nem lökdös titeket a valóság megismerése felé.

A környezetvédelem fantasztikus dolog, de az egyetemi padokban kevés motivációt találsz majd, azt magadban és a céljaidban kell keresni, a tananyagot pedig lenyelni, és ehhez rengeteg kitartás kell. Pont úgy, mint a környezetvédelemhez, mint hivatáshoz. Ha ez megvan, akkor csak ajánlani tudom. Én több környezetvédelmi világszervezetnél és EUs szervezetnél dolgoztam már, és nagyon klassz tud lenni a munka.

2017. máj. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5


Nagyon sok rossz tulajdonságom van, de a lustaság az egyetlen, ami nem igaz rám. Inkább állandóan túlterhelem magam ill túlspilázok dolgokat.


TDK-ztam, próbáltam részt venni kutatásokban - de alig voltak, projektekben - de előre megvolt, kik vehetnek részt benne - kevesen nagyon és pl nem én.

A TDK-témát nem engedték továbbvinni, de a szakdolgozati témaválasztás is egy szánalmas műsor volt.


Azután jött a családban egy súlyos betegség.


De diákmunkáim, szakmai gyakorlatom (ahol egész nyáron maradtam) és jelenlegi munkám során sokat tanultam magamról. Néhány dolgot már végre tudok, hogy mi fontos számomra egy munkahelyen.

De igazából van egy álmom, ami miatt lenéznek, nem hisznek bennem, megpróbálnak lenézni, kinevetnek. Én mégis megpróbálok tenni érte, hát meglátjuk.


A környezetmérnök szakról tartom, amit írtam.


Amúgy sok embernek ugyanaz a véleménye, mint nekem, a munkavédelmi technikus tanfolyamon a sokat látott oktatónak is pl.


Ennyit a magánéletemről.

2017. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!