Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen munkák vannak amivel...

Milyen munkák vannak amivel sokat el lehet érni es kell hozza feltetlen a magyar erettsegi?

Figyelt kérdés
Eleinte gondolkoztam azon, hogy jogász legyek, de a jogi karhoz mindenhol oriasiak a pontszámok.( 460 pont alatt nem is nagyon van csak önköltséges) Én most 9.-es vagyok és bár addigra lehet hogy mire én oda érek lejebb viszik a pontszámokat, de nem hiszem. Az irodalmat meg a nyelvtant nagyon szeretem. Ötös tanuló vagyok. Nekem nagyon fontos hogy legyen előttem egy cél a tovább tanulással kapcsolatban, mert akkor sokkal jobban tudok tanulni sokkal jobb kedvel, mert tudom hogy elakarok valamit erni. Ez a cél még ingadozik. Milyen olyan munka van, amivel sokat el lehet erni es kell hozza irodalom. Nem olyanra gondolok hogy mittudom en kolto leszek, hanem mint a jogasz pl. Lehet fura, de nekem mostanaban az is eszembe jutott hogy orvos legyek. Tudom teljesen mas a ket tema. Az orvoshoz kell a biologia meg a kemia vagy fizika? Elegge rossz hogy nincs celom es nem tudom h miert kuzdjek. Ha tudtok jo tanacsokat adni akkor kerlek segitetek. Nagyon koszonom a valaszokat!
2017. máj. 10. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Humánnal sokat elérni lehetetlenség...orvosihoz meg kell biológia és fizika vagy kémia-ebből kettő emelt szinten.
2017. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mire érted, hogy sokat? Pénzt? Megbecsülést? Hírnevet? Szakmai sikereket?

Hogyha van hozzá valóban tehetséged, gondokozhatnál a tanári pályán (kell hozzá egy másik tárgy is), vagy doktorin, esetleg újságírás.

2017. máj. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát pénzre, szakmai sikerre gondoltam. Amugy szerintetek ha nagyon akarom és nagyon ráfekszek és odaadom magamat akkor lehetséges hogy elérjem a 460 pontot és felvegyenek államilag támogatott jogi karra? Amugy sokan mondtak mar hogy en nagyon jo lennek tanarnak, de en nem akarok tanar lenni.
2017. máj. 11. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!