Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakma való nekem?...

Jasdik kérdése:

Milyen szakma való nekem? Amivel lehet is keresni?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon érdekelnek az autók, imádom őket.Szeretek szerelgetni, molyolgatni.Matekbol nem vagyok valami fényes, imádok vezetni.Mi való nekem?

2017. máj. 11. 21:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Lényeg:200.000FT ot keressen!!
2017. máj. 11. 21:47
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Kamionozás? Mással nem hiszem, hogy ezt elérheted.
2017. máj. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És vannak érettségis szakmák amik megkeresik a 200.000 ret?Jóhet bármi! :) Hátha érdekel! (Amugy kamionozás jó mert, kereszt apám cégnél már "öreg róka,, és simán betudna majd ajánlani!+ még maszekbol autokat szerelek az már nem ki öszeg!)
2017. máj. 11. 21:52
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
Válassz egy olyan autó típust ami gyakori valamilyen versenysportban (pl. Rally) és specializálódj arra. Hogy sikeres is legyél a legjobbnak kell lenned. Nem könnyű ilyen szinten sikereket elérni, de nem lehetetlen. Az általad leírt fizetés többszöröse is reális.
2017. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen!Van 2 autó, amit nagyon imáodk! Első:Lada ezt vihetem rally-ra.

2. Nissan 370z ez egy életcél!


Na de, akkor milyen szakmák keresnek jól érettségivel?

2017. máj. 11. 22:44
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
autószerelő két éves okj képzés ott ha semmi pluszt nem csinálsz 180at haza tudsz vinni, ha van valami mellé mondjuk nyitsz egy műhelyt vagy akármit akkor határ a csillagos ég
2017. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Értem 😁 Elmegyek autószerelőnek kitanulom és utána elmehetek e gépészmérnöknek?
2017. máj. 11. 22:56
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

El, de a kettő nem igazán egybevágó. Ha autós témakör, akkor inkább Járműmérnöki kar a Műegyetemen.

Viszont akármilyen hasonló felsőfokú képzést is választasz, matematika az nagyon fog hozzá kelleni.

Egy autószerelői végzettség mint OKJ-s szakma ad plusz pontot felvételinél, de annyit nem hogy csak azzal (és pl. átlagos 3-4-es középiskolai eredménnyel) felvegyenek.

Egyébként önmagában az autószerelői végzettség is jónak mondható, de 10, 20 vagy 30 év múlva már nem feltétlen adnék rá nagy esélyt, hogy hasonlóan fog működni mint jelenleg. (Hozzám mindig is közelebb állt az elektronika, így én inkább autóvillamossági képzést választanám - ha köze kell lennie a kocsikhoz.)

2017. máj. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Gépészmérnöki, de nem egy leányálom..

Viszont ha elvégzed 200 ezer a minimumok minimumja amit fogsz keresni..

2017. máj. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
És, autoszerelő szakközép után megálnám a helyem gépészmérnökin?
2017. máj. 12. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!