Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez mennyire vállalható tanulmá...

Ez mennyire vállalható tanulmányilag szerintetek? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

BME VIK BSC-n végeztem idén, és most szeretnék valamilyen gazdasági MSC-t is elvégezni. BCE vagy BME GTK, vezetés és szervezésre gondoltam. Szerintetek milyen eljárási rendszerben történik oda a nem gazdasági karokról történő felvételi? Mennyire emészthető ez az MSC egy villamosmérnöknek? Megéri egy ilyen BSC+MSC kombináció (+Villamosmérnök MSC természetesen....)? Valaki járt hasonló cipőben, vagy van tapasztalata, véleménye, esetleg "látott már ilyen embert"? Mennyire kell spec. szemlélet, tudás egy ilyen elvégzéséhez?


Köszi a válaszokat!



2017. máj. 13. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vill BSc-vel nem lesz gondod.
2017. máj. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg villamosmérnök MSc után mérnök-közgazdász képzés?
2017. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy gazdasági MSc-t nem tudsz végezni, hanem csak MA-t. A vezetés és szervezés szerintem jó ötlet. A lényeg, hogy a bementi feltételeket teljesítsd. A megfelelő tanulmányi területekről meghatározott kreditek kellenek. Területenként meghatározzák, hogy mennyi kredit kell belőle, összesen 60 kredit kell. Ha csak 30 kredited van, a maradék 30-at az MA tanulmányaiddal megszerezheted, illetve meg kell szerezned az MA tárgyakon felül. E-felvin kell felvételizz az MA képzésre. Szóval hajrá!
2017. máj. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi jogos, hogy MA, hiszen ez nem termtud., bár én mindenre msc bsc t szoktam mondani,bár tudom ez helytelen :)

Mindenesetre azt jól tudom, hogy a bsc diploma bolognai rendszerben eleve lehetővé teszi előkövetelményileg?

Nekünk 10 meg 10 kreditnyi gazdasági és humán ismereteket kellett anno tanulni. Bár persze tudom hogy lesz lemaradásom xD

2017. máj. 13. 22:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg a felvételi követelményeket.

VIK-esként sztem elég jó esélyed van a 4 félév matekkal meg a 10+10 kredittel.

2017. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezekből kell a 60 kredit összesen, területenkénti bontásban van megadva:

módszertani ismeretek (matematika, statisztika, informatika) területéről 15 kredit;


- közgazdasági ismeretek (mikro- és makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan, környezet- gazdaságtan, gazdaságelmélet, gazdaságstatisztika, közgazdaság-elmélettörténet, gazdaságmodellezés, gazdaságpolitika, ágazati és funkcionális gazdaságtan, közösségi gazdaságtan) területéről 10 kredit;


- üzleti ismeretek (vállalati gazdaságtan, gazdasági jog, marketing, pénzügy, számvitel, döntéselmélet és módszertan, üzleti etika, üzleti kommunikáció, adózási ismeretek, vállalati pénzügyek) területéről 15 kredit;


- társadalomtudományi ismeretek (európai uniós ismeretek, közpolitikai ismeretek, gazdaságtörténet, szociológia, filozófia, pszichológia) területéről 10 kredit;


- szakmai ismeretek (értékteremtő folyamatok menedzsmentje, vezetés és szervezés, üzleti tervezés, vállalkozásmenedzsment, stratégiai tervezés, controlling, emberi erőforrás gazdálkodás, vezetői készségfejlesztés, információs rendszerek) területéről 10 kredit.


Ha ezekből van legalább 30 kredited, akkor ezen a területen teljesítetted a mester képzés egyik bemeneti feltételét. Az esetleg hiányzó krediteket az a mester képzésen plusz tárgyak felvételével teljesítheted. Végül is ez az egyik előnye a bolognai rendszernek, hogy szinte bármilyen mesterre mehetsz bármilyen alapképzésről, csak ügyesen kell összeválogatni a tárgyakat az alapképzésen, tehát azért valamennyi tervszerűség kell hozzá, kell tudnod előre, hogy mit akarsz majd, és úgy veszed fel a tárgyakat.

2017. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Huu köszi a kimerítő választ:)
2017. máj. 15. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!