Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes nyelvszakra menni...

Érdemes nyelvszakra menni egyetemen?

Figyelt kérdés
Úgy értem, el lehet majd helyezkedni vele, ha nincs mellette egy másik szak is, csak sima nyelv? (vagy mondjuk több nyelv, mert több nyelven beszélsz..) Tolmács vagy ilyesmi szeretnék lenni, tanár semmiképp!
2010. máj. 16. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ügyes választás a tolmács.Érdemes megpróbálni szerintem jó az esély az elhelyezkedésre.
2010. máj. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem meg nem. Jártam nyelvszakra, de nem fejeztem be, mert semmi értelmét nem láttam. Inkább tanulj nyelvet otthon, magadtól (ha nyelvszakra mennél, nyelvérzéked biztosan van), és találj valamit, ami érdekel, de nem BTK. Mert ha eljutsz az állásinterjúig, neked is a szemedbe mondják majd: "Ért is valamihez azon kívül, hogy 3 nyelven beszél? Mert a nyelvtudás az nem szakma."
2010. máj. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos "csak" nyelvvel nagyon nehéz elhelyezkedni, mindenképpen ajánlott mellé egy másik szak is...mondom ezt úgy, hogy én is nyelvszakra készülök. Igaz, hogy tolmácskodással jól lehet keresni, de csak akkor, HA van munka. Valamint úgy hallottam, hogy hosszú távon elég megterhelő meló, általában a tolmácsok csak 4 órát tudnak dolgozni naponta. (Gondolj bele, tényleg elég stresszes folyamatosan koncentrálni) Pont ezért dolgozik rengeteg tolmács-képesítésű tanárként különböző nyelviskolákban. Ezért is ajánlatos először egy tanári szakot elvégezni, és csak utána a tolmácsképzést.
2010. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:( Közgázt tanulok a középsuliban, sokan ezt ajánlják, mert keresett szakma, de engem nem igazán érdekel, nem szeretem annyira... és hát olyanra érdemes menni, amit szeretünk, az meg nálam csak a nyelvek.. Ezért nem tudom mire menjek majd, mert én is hallottam, hogy csak a nyelv magában nem elég :S
2010. máj. 16. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem elég de sokat ér manapság ha jó nyelvtudásod van.Olyan szakot válassz ami tetszik ne olyat ami mások szerint jó.Úgy nincs értelme.
2010. máj. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!