Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri kétszer felvételizni...

Megéri kétszer felvételizni orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem emelt szinten biológiából és kémiából. A biosz nem lett olyan vészes, 70% körül lesz (még nem kaptam meg a végleges eredményt, csak a megoldókulcs alapján ellenőriztem), viszont kémiából elég béna vagyok. Úgy vágtam neki idén, hogy a 0-ról indultam (szakközépbe járok, másrészt főként puskázásból éltem az órákon, mert nem gondoltam, hogy valaha is kelleni fog nekem a kémia..) és idén sajnos nem sikerült elég jól megtanulnom. 40-50%-ra számítok, holnap fogom a kémia érettségit írni. Néha elbizonytalanodom, hogy megéri-e jövőre újra érettségizni, mert attól félek, hogyha ez nem sikerül, akkor az egyetemen a vizsgákat tudnám-e teljesíteni. Mi a véleményetek?

2017. máj. 18. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Rászántad idén az időt és az energiát a kémiára és nem ment, vagy ellébecoltad és úgy nem megy? Az előbhi esetben nem fog menni az egyetem, az utóbbiban meg ki tudja.
2017. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos egyet kell értsek az első hozzászólóval. Én 4-szer (!) felvételiztem az orvosira, az első 3 esetben 1 hónapot szántam mindkét tárgyra együtt, tehát ellébecoltam. Bejutottam, és mivel itt ilyet nem lehet (meg egyrészt majd hozzászoksz, ha bejutsz, hogy egyre gyorsabban egyre többet kell tanulni), így nincs lébecolás már, de sajnálom nagyon azokat az elvesztegetett lehetőségeket. Régebben azt mondtam volna, hogy persze, mindenképp próbáld meg, de ha tanultál rá 3 hónapot intenzíven, és nem megy, akkor az orvosin se fog menni a kémia, biokémia, pedig ezen kívül még rengeteg szopatós tárgy van.
2017. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. Hát jártam kémia tanárhoz, de vele csak a számolásokat gyakoroltuk, mert heti két óránál többet nem tudtam menni. Az elmélet az én feladatom lett volna megtanulni, de halogattam, mivel nem szeretem.. szóval igen sajnos az is benne van, hogy nem készültem eleget.
2017. máj. 18. 14:19
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Én tavaly hasonló cipőben jártam, mint te. Nem gondoltam volna, hogy kelleni fog a kémia, aztán meg sem adtam neki az esélyt, hogy megértsem, azt hittem, buta vagyok hozzá. Az utolsó évben alig tudtam foglalkozni velük, ez nem teljesen az én hibám volt, sok minden mást kellett csinálnom, tagozatos gimibe jártam (persze nem biosz-kémia), teljesítenem kellett, mert a tagozatos tárgyaimból számított a jegy és érettségiznem is kellett, ráadásul sokkal több órám volt, mint az átlag gimnazistának. Hát nem foglak tovább csigázni, iszonyatosan elrontottam mind a kettőt. Egész nyáron magamba borultam, olyan volt, mint a végérvényes bizonyítványa a butaságomnak és a szerencsétlenségemnek, de nagyon szeretném az orvosit, ezért ugyanazokkal a kételyekkel küzdve, mint te, elhatároztam, hogy újrapróbálom. Nem akarom teljes sikertörténetként előadni, mert még minden nyitott; én is holnap fogok kémiázni, de a próbáim 85-90 körül vannak, és van egy 80 feletti bioszom, amit egy hónap felkészülés után írtam.

A legfurcsább, hogy azt hittem, nagyon nehéz lesz, de abban a pillanatban, hogy úgy ültem le mellé, hogy addig nem adom fel, amíg meg nem értem, mindent gond nélkül megtanultam. Egyáltalán nem kellett beleszakadnom a készülésbe, és most már tudom, hogy akárhogyan is alakul a felvételim, képes vagyok az orvosira. Csak össze kell szedned magadat, tényleg elszántnak lenni, és akkor menni fog. Nagyon hagytam, hogy túlmisztifikálják nekem a dolgot, de egy átlagos intelligenciával (mondjuk tanulási zavarok nélkül, mert diszkalkuliával a számolások buktatók lehetnek) mindenkinek sikerülhet, innentől fogva csak a motiváció, hozzáállás vagy befektetett energia lehet a probléma.

2017. máj. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem megéri. Én is másodszorra jutottam be (mondjuk én a biosz emelt miatt nem jutottam elsőre be). Már a harmadik évem, de nem érzem hogy hátrányba lennék vagy rosszabbul teljesítenék, mint azok akik első nekifutásra kerültek be. Nyilván tanulni kell rendesen, folyamatosan. Én első évben még jártam külön tanárhoz, biztos ami biztos, de már boldogulok egyedül. Elég kétesélyes, mert bukott ki olyan akit felvettek érettségi után elsőre, de tavaly már kibukott. Viszont van egy srác aki harmadszorra került be, és habár nem mondanám évfolyamelsőnek mégis jól veszi.


Ha most nem is jön össze egy esélyt szerintem adj még a dolognak. Szerintem jobban számít amit itt produkálsz majd, és nem az hogy másodszorra jutottál be. Ha pedig mégse sikerül valamiért még lehet váltani első év után, de legalább megpróbáltad és nem az lesz, hogy mi "lett volna ha.... "

2017. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 3x futottam neki és végül nem sikerült bejutni. De még így is azt mondom, hogy megéri újra próbálni. Ha valami elég fontos neked, akkor teszel érte! Én rengeteget tanultam abban a 3 évben, és nem csak bioszt és kémiát. Nagyot nőtt az önismeretem, kitartásom. Felbecsülhetetlen időszak volt, a látszólagos kudarcok ellenére. Azóta eltelt 10 év, de még mindig úgy érzem, hogy nagyon jó döntés volt akkor azon dolgozni, hogy bejussak.
2017. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mindenképpen megéri, ha ezt szeretnéd csinálni. Én is idén érettségizem és a biosz után teljesen összetörtem, hogy nem vesznek fel, de rájöttem, hogy nem dől össze a világ, és jövőre megpróbálom ha nem jutok be. Az elméletre érdemes ráfeküdni, főleg szervetlenre, mert akkor nagyon sok olyan dolgot is ki lehet következtetni amit nem tanultál, de logikus. A kémia egy logikus tantárgy, csak egyszer kell megszoknod a gondolkodásmódot, utána nagyon természetessé és egyszerűvé válik, de ehhez tényleg meg kell tanulni az unalma részeket is. Tanulás nélkül max a számolás mehet.
2017. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem itt az elhatározás a legfontosabb. Ha nagyon szeretnéd, akkor sikerülni fog, de tényleg több időt kell rááldoznod.

Én tavaly érettségiztem újra, 2015-ben nem vettek fel az egyetemre. Eléggé elment az önbizalmam, de nem egy embert ismerek, aki újraérettségizett, és utána sikerült neki. Szerencsére engem is felvettem másodjára. Szóval ne add fel!

2017. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Persze hogy megeri!! Az az egy ev ugy el megy. En is ujra felveteliztem. Igaz en is ilyen voltam, halogatos, meg nem is nagyon tudtam az alapokat se, lehet inkabb veled is ez a baj, hogy felsz a kudarcrol ha valamit nem ertessz, es inkabb el sem kezded. Nekem sokat segitett abban az egy evben a kulon tanarom, rengeteg mindent megertettem amit addig nem, es muszaj volt nala tanulnom. Hihetetlenul tudott osztonozni! Es nekem ez kellett! Ha gondolod irj segitek, megadom a tanarom elerhetoseget! Es ne add fel! Egy ev nem a vilag!!
2017. máj. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, szinte meghatódtam, nagyon jól esik a támogatás, jó hallani mások történeteit. Gratulálok mindenkinek aki bejutott és küzdött még érte! Ezek az igazi motivációk.
2017. máj. 31. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!