Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erdélyi lány vagyok s érdeklőd...

Erdeklodo :) kérdése:

Erdélyi lány vagyok s érdeklődök a magyarországi orvosi egyetemek iránt! Miből kell felvételizni, s ha jól tudom emelt szintű érettségit kérnek bioszból. és még miből? De náluk ez nincs elkülönítve ebben az esetben mi a teendő? :D

Figyelt kérdés

2015. nov. 16. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Emelt biológia és emelt kémia vagy fizika.

Vagy átjössz MO-ra érettségizni, vagy ha nálatok is lehet valahogy és elfogadják, akkor jó ott is - ennek nézz utána a felvi.hu-n.

2015. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi nincs elkülönítve?

Emeltet itt kell tenni bioszból és vagy kémiából vagy fizikából.

2015. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bioszból és kémiából vagy fizikából kell emeltezned.

Az otthoni érettségidet nem fogadják el emeltnek, be kell jelentkezned a magyarországi emelt szintű érettségikre.

Itt meg tudod nézni az elmúlt évek feladatsorait:

[link]

2015. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Kérdezőnek és 1-nek: külföldön letett érettségit NEM fogadnak el Mo-on emeltnek, kivétel a felvidéki angol vizsga), szóval ebben ne reménykedj!
2015. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Annyival még kiegészíteném, ha nincs állampolgárságid külföldi hallgatónak kell jelentkezned.
2015. nov. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolso, ez nem igaz. Mongol baratnom magyr hallgatokent jar az egyetemre, a tobbi magyar diakkal (orvosi)
2015. nov. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Persze, a nagybácsi személyazonosságával. Viccet félretéve, valószínű amiről nem tudsz, hogy vagy van már állampolgárságija vagy külföldi hallgatóként van jelen magyar nyelvű képzésen. De attól még az eljárása más a külföldi jelentkezőnek.
2015. nov. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
tévedés: határon túli magyarként - akkor is, ha nincs magyar állampolgársága- a magyar diákokkal együtt kell érettségiznie és felvételiznie. Tanulni is közöttük fog, ugyanazok a bejutási szabályok, pontok vonatkoznak rá. Persze az otthonról hozott pontok beszámítása macerásabb mint az itthon tanuló diákoké.
2015. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7 TUDOM, hogy nincs állampolgársága és hogy nem külföldiként van itt, mert az egyik legjobb barátnőm, szóval ne vezesd félre a kérdezőt.
2015. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk (Debreceni Egyetem, Általános Orvosi Kar), van olyan, aki határon túlról érkezett, magyar hallgató. Velünk jár, nem a külföldiekkel, magyarul hallgatja az előadásokat. :) Azt sajnos nem mesélte el, hogy miként felvételizett, de ha felhívod a felvi.hu ügyfélszolgálatát, biztosan segítenek neked. [link]

Sok sikert kívánok! :)

2015. nov. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!