Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot ajánlanátok...

Melyik szakot ajánlanátok nekem (SOS)?

Figyelt kérdés

Most már nagyon el kellen döntenem, hogy milyen szakon szeretnék továbbtanulni, de sok szak/dolog érdekel és nem tudok választani. Nagyon szeretem a földrajzot (gazdaságit és természetit egyaránt), így gondolkodom a földtudományin, viszont nem tudom, hogy megérné-e elvégezni. Érdekel a pszichológia (főleg a bűnügyi, kriminál), csak az a baj, h nem lesz biosz érettségim, így nem tudom mennyire lenne ideális a szak. És nem tudom mennyi lehetőség van ilyen specializációra. Ebből kifolyólag néztem a jogász és igazgatásügyi szakokat, de mivel nem lesz töri érettségim se, így nem tudok jelentkezni. Érdekel még a terrorelhárítás, katasztrófavédelem, de nem tudom mmik kellenének hozzá. Tetszik még az építőmérnöki is, mert érdekel az építészet, csak nagyban. :D (hidak, közlekedési létesítmények...). Néztem még gazdasági szakokat, azok is érdekelnek (főleg a logisztikai, szálltmányozáási rész), a logisztikai és közl.mérnöki is. Tehát pl szívesen dolgoznék egy repülőtéren vagy hasonló. És még egy bankban is el tudnám képzelni magam. (pénzügy, számvitel).

Ami nagyon régóta vonz az a kriminológia, terrorelhárítás, csak nem tudom mennyire lenne ideális, mert elég megterhelő munka pszichésen. A lényeg számomra az h utálom a monotonitást, kell az adrenalin, a veszélyérzet, ugyanakkor csak oly mértékben amíg még biztonságos. Lehet hülyén fogalmazom de ilyen vagyok. 18F

köszi a válaszokat. ja és csehországban élünk de haza fogunk költözni valószínüleg.



2017. máj. 20. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Háááát nem akarlak elszomorítani, de szerintem töri érettségi nélkük sehova nem fognak felvenni, mert a magyar érettésgi szabályokban én azt úgy tudom, hogy kötelező. Tehát továbbtanulni nem is tudsz legalább egy kettes töri nélkül, bár ezt madj kijavítják ha hülyeésget mondtam. Egyébként neked kell eldöntened, mi húzza a szíved jobban. Én hiába mondom, hogy menj jogásznak, ha közben inkább nyomozó szeretnél lenni.
2017. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Tudok töri nélkül is menni, mert az erettsegi pontok duplazasaval jelentkeznek, igy nem viszek tantargyi jegyet. Legalabbis igy tudom h van ilyen lehetoseg is. Nem is varom el, csak ajanlatokat. Esetleg tapasztalatokat varnek, igy konnyeb lenne donteni
2017. máj. 20. 20:54
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Én azt tudom ,hogy duplázzák, mert énis egyetemista vagyok, csak azt hiszem nálunk az érettségi csak akkor lesz érvényes, ha töriből is van, mert itt az alap tantárgy, de ez ténylegn em biztos, csak nehogy meglepődj. Hát figyelj tapasztalatok. Föcit énis szeretem, de én nem sok értelmét látom hacsak nem szeretnél akár phd-ig menni és mondjuk a NASA-hoz. A pszichológus és jogász jók, ismerőseim is járnak oda, viszont azt csak úgy lehet ha szereted. Tehát így, hogy nem tudsz dönteni nem ajánlom, mert nagyon durva és sokat kell magolni, az ha nem szeretetből csinálod, véged. Az építész meg szinte mindig keresett szakma így annak nagy jövője van. A logisztikát meg nem ajánlom, dolgoztam már azon a területen, de szerintem nem éri meg.
2017. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2017. máj. 20. 21:28
 5/13 anonim ***** válasza:

Az építész/építőmérnök jelenleg annyira keresett itthon, hogy elég sok ember fele akkora bért kap vele mint egy akármilyen más mérnök pl:villamos, gépész stb. Egyedül azok keresettek akik napi 10 órát dolgoznának az építőiparban éhbérért :D Nah ezeket tényleg keresik. (Olvass csak pár topicot el erről a gyakorin).


Amúgy én a közlekmérnökit is elfelejteném, szerintem a MÁV,BKV, stb nem fizet túl jól. (Ha viszont az adott egyetemen a közlekmérnökin belül van a logisztikus, az jó lehet ha beszélsz nyelveket is).

2017. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A földtudomány jó, csak azon belül nem mindegy, hogy mondjuk csillagászat, vagy geofizika szakirányt választod.


Amúgy nem tudom a cseh iskolarendszer milyen, de itt a töri kötelező érettségi tárgy.

2017. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Át fogom gondolni.
2017. máj. 21. 15:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Pszichológiáról tudok írni pár szót, mondom, mi az út, a specializációk, ha a kívánt irányba szeretnél továbbmenni: alapképzés 3 év, majd mesterképzés 2 év (ez már szakirányos, de a végén mindegyik szakirányon ugyanaz a diploma, szóval ez még nem dönt el semmit, de célszerű klinikaira menned), ezután 4 éves klinikai szakpszichológus szakképzés, ami közben végig kötelező dolgozni, ezután lehet igazságügyi szakpszichológus képzést is elvégezni.

Amúgy ebben nem sok adrenalin meg veszélyérzet van, alapvetően monoton és unalmas is tud lenni, de főleg az ember azzal találkozik, hogy mennyire szarul működik a rendszer.


Arra nem gondoltál még, hogy bevonulj hivatásos katonának, vagy valami ilyesminek? Érdemes lenne az NKE képzéseit megnézned!

2017. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem szeretnék bevonulni meg ilyenek. Nagyon át kell gondolnom, lehet kihagyok egy évet
2017. máj. 21. 20:20
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Földtudományiról lehetsz csillagász geofizikus, meteorológus, geológus, térképész-geoinformatikus, és geográfus, ami ugyanolyan, mintha természetföldrajzra járnál. Ezek eléggé speciális végzettséget adnak, nem mondom, hogy rosszak, vagy haszontalanak, de nem könnyű velük elhelyezkedni szakmában (vagyis el lehet, de saját területen belül nehéz, mert szűk rájuk a piac). Ezekkel inkább kutató lehet az ember (mintsem alkalmazott), amihez pedig nagy önszorgalom és tudatosság, előre megfontoltság kell. Nem mondom, hogy ne válaszd ezt a szakot, de mindenképpen vedd ezeket figyelembe. Ha további kérésed van ezekről a szakirányokról (mit tanulnak, hol lehet elhelyezkedni mostanában... stb), szívesen válaszolok bővebben.
2017. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!