Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-re mit érdemes előre...

BME-re mit érdemes előre megtanulni?

Figyelt kérdés
Gépészmérnök leszek, emelt fizikával, középmatekkal. Az jó, ha átveszem az emelt matekos anyagot a nyáron, vagy esetleg csak az analízisre fókuszáljak, esetleg csak a 0. zh-ra készüljek? Tippek? 19/l

2017. máj. 20. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak pihenj. :)
2017. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdemesebb kiélvezni inkább az utolsó nyaraid egyikét, amikor még nem kell diákmunkát vállalnod, szakmai gyakorlatra menned, és nem szakad rád a végén egy rakat korábban elbukott tárgy.
2017. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

nem akarok egy rakat elbukott tárgyat, mindent kész vagyok megtenni, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki magamból.


diákmunkám lesz, mert albérletet és magamat fent kell tartanom, emellett még belefér a tanulás, így van betervezve. szóval, ha most KÖZÉPmatekos szinten vagyok, mi az, amit érdemes átnézni emelt matekból, vagy az egészet tanuljam meg?

2017. máj. 20. 20:58
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy milyen matekos tárgyaid lesznek az első félévben és az alapján készülj. Szerintem analízis tuti van, többit nem tudom.
2017. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképp készülnél a nyáron, én a helyedben a matekkal foglalkoznék egy kicsit, azon csúsznak a legtöbben. Az alábbi linken megtalálod, milyen óráid lesznek. Ez az idei tanrend, de nem hinném, hogy sokat változna (BME).


[link]

2017. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: analízis, vektorfüggvények, differenciálszámítás,integrálszámítás biztosan lesz.


A nulladik ZH viszont nem olyan durva, mint mondják, a középiskolás tananyagot kérik számon :) Nem baj, ha gyakorolsz rá, de ha nincs nagy gondod a matekkal, akkor ez menni fog!

2017. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2017. máj. 20. 22:11
 8/15 anonim ***** válasza:
Amúgy van bármi tétje a 0. zh-nak?
2017. máj. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Semmi. Maximum érdekes kimutatásokat tud belőle gyártani a BME.
2017. máj. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
elméletileg ha nem sikerül, fel kell venni egy matek alapozó tárgyat, ami ha nem sikerül félévkor, akkor bukta az egész :)
2017. máj. 21. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!