Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem tudom jól megírni a...

Miért nem tudom jól megírni a dolgozatokat? Pedig elég sokat tanulok.

Figyelt kérdés

Miért nem tudok soha jó dolgozatokat írni? Egyszerűen nem értem. Legfőképp fizikából és matekból nem tudok 4-és, 5-ös dolgozatot írni, pedig készülök minden órára, házit írok, gyakorlok és mégsem sikerül. És nem azzal van baj, hogy hülye vagyok, erős gimiben tanulok és nehéz dolgokat veszünk alapból. De én akkor is szeretnék jó jegyeket, ha már tanulok. Nem tudom már mi lehet a probléma. Bennem van a hiba? Rosszul tanulnék vagy mégis mi a baj? Szívesen fogadok ötleteket,tanácsokat, hogy mit lehetne ez ellen tenni!

A válaszokat előre is köszönöm!


2017. máj. 22. 16:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Jelenleg 10.-es vagyok.
2017. máj. 22. 16:03
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden gimnáziumban ugyanaz a tananyag, gyenge és erős gimiben is ugyanazt veszik, maximum erősebb a számonkérés a te sulidban. Valószínű, hogy igazából nem érted az anyagot, vagy csak szimplán nem gyakorolsz eleget. Mind a kettő elég simán orvosolható, először próbáld meg, hogy egy kicsivel több időt fordítasz gyakorlásra, ismétlésre, nézegess munkafüzeti vagy érettségi feladatokat a témából, aztán ha úgy se stimmel, akkor kérj segítséget egy olyan osztálytársadtól, aki penge belőle vagy kérdezd meg a szüleidet, hogy be tudnátok-e ruházni magántanárra.
2017. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Fizikából járok különtanárhoz és jövőre matekból is fogok. Az lehetséges, hogy ennél több időt is lehetne fordítani a gyakorlásra, főleg így, hogy nem igazán megy. Azt vettem észre, hogy hiába tanulom meg a könyvben és a füzetben is amit írunk, másokat kérdeznek. Ami érdekes viszont, hogy az osztály fele legalább tudja elég jól, ezért is gondoltam, hogy a tanulási módszeremmel van a probléma.

2017. máj. 22. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!