Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikára mennyivel...

Mérnökinformatikára mennyivel emelik a központi ponthatárokat szerintetek idén?

Figyelt kérdés
Tavaly 282 pont volt, előtte 280, előtte lévő évben meg 260 körül. Szerintetek idén is várható ekkora emelés vagy mire számítsak? Kb 315-320 pontom lesz, elrontottam az érettségit (töri leginkább meg a matek is rosszabb lesz mint amire számítottam), szerintetek ennyivel még lesz esélyem bekerülni? Tavaly az egyetemre ahova akarok jelentkezni ezek voltak a ponthatárok amiket írtam.

2017. máj. 23. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tavaly 282 volt, akkor most 310-el tuti bejutsz, azért annyit nem ugrik egyik évről a másikra.
2017. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Viszont volt előtte lévő ékben meg (visszakerestem), hogy 20-szal emelték. :S szóval nem értem..
2017. máj. 23. 14:42
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]

ez igaz lehet?

2017. máj. 23. 14:46
 4/7 anonim ***** válasza:

De ha most is emelnek 20-az az is csak 302 lesz, szóval akkor még mindig jó vagy. Bár én kicsit kevésnek érzem azt a 282-őt alapból. De az biztos, hogy 310-el benn leszel.


Igen, igaz, 280 a minimum ponthatár, de az nem jelenti azt, hogy nem lehet nagyobbat adni, azt ne keverd össze. Simán húzhatnak attól még 350 meg 450-et egy szakra.

2017. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát ahova jelentkezni akarok visszakerestem és minden évben a minimum ponthatár volt, vidéki egyetem..
2017. máj. 23. 15:59
 6/7 anonim ***** válasza:
11%
Dzsézusz krájszt. Van ahol 450 pontokat kell elérni. 320-at még egy óvodás is elér! π=3.14✓
2017. máj. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg mennyien jelentkeztek idén oda ahova mennél (felvi.hu-n vannak róla statisztikák) és hasonlítsd össze az előző évi jelentkezések számával. Persze figyelembe kell venni, hogy milyen nehéz volt az idei érettségi. Mérnökinfóra, ha jól tudom matek és fizika vagy infó kell. A matek szerintem középen idén könnyebb volt, de emelten nehezedett kicsit. A középinfó sem volt nehéz, az emeltet nem tudom és haverom szerint a fizika is nagyon egyszerű volt a tavalyihoz képest, így nőhet idén a ponthatár.

Én gazdinfóra jelentkezem és úgy számoltam, hogy 380 körül leszek, tavaly meg 371 volt Corvinuson, de idén majdnem dupla annyian jelentkeztek. :/

2017. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!