Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kőműves szertnék lenni hogyan...

Kőműves szertnék lenni hogyan tovább, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nos hamarosan pályaválasztás előtt állok. Kőműves szertnék lenni csak nem tudom, hogy szakképzőbe mennyek (3év) utána érettségi (2 év) es utána egy technikum képzést elvégezni (2 év).

VAGY építőipari szakközép iskolába mennyek ami ad érettségit de nem lesz szakmám (4 év) és utána kőműves képzésre mert ugye az szeretnék és ez szakmát ad (2 év) és utána egy technikum képzést elvégezni (1 év)?

Szerintetek melyik érné meg nekem jobban? 3-as 4-es tanuló vagyok de inkább 3-as.

a szakközépbe alvileg több az elmélet és elvileg ezzel műszaki vezető is lehetek...

Én az Ybl Miklós Építőipari iskolát néztem ki.

ti mit javasoltok?



2017. máj. 23. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

neked gyakorlat kell

meg edzés

2017. máj. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azzal nem lesz baj. Apám kőműves és vele járok dolgozni minden hétvégén meg szünetekbe.
2017. máj. 23. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha apád kőműves, a szakmát úgyis ellesed.


Kérdésed helyesen (a mostani elnevezésekkel):

szakközép 3 (kőműves) + 2 év (érettségi) +

technikum (2 év)

VAGY

építőipari szakgimnázium (4 év) + 2 év kőműves + 1 év technikum


Miért nem jó az építőipari szakgimnázium + 1 év magasépítő technikus végzettség? (ha a szakmát "von Haus aus" megtanulhatod)? Azzal nem tudsz legálisan kőműveskedni?


Az első pályával az a gond, hogy vajon lesz-e 2 éves technikusképzés (mert a többség az egy évesen tanul, így kellő jelentkező hiányában nem indul.)

A másodiknál meg a két év kőművesképzés ritka.

2017. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De van az iskolán belül középiskolát végzetteknek 2 éves képzés.
2017. máj. 24. 22:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy meg van hirdetve, de indul is? (Mert csak akkor indul, ha van elég jelentkező)
2017. máj. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!