Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érdemes biológia előkészí...

Hova érdemes biológia előkészítőre járni?

Figyelt kérdés
Biológia előkészítő tanfolyamot keresek, mert jövőre érettségizek biológiából. Azt szeretném kérdezni, hogy mit ajánlotok? Láttam, hogy pl. az Állatorvosi egyetem tart előkészítőt, de az emelt szintre készít fel, és én csak közép érettségit szeretnék tenni, kivéve, ha nagyon jól menne hirtelen. Mit

2017. máj. 23. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha emeltre készít fel,az csak neked lesz hasznos a későbbiekben,és így szerintem jobban megy majd a közép
2017. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy sima biosz középre szerintem bőven elég, ha eljársz a sulis fakultációra és otthon rendszeresen tanulgatsz, ismételsz, kitöltöd a régebbi feladatsorokat... Ha viszont emeltre mennél és szeretnél jó eredményt elérni (pl. orvosi egyetemhez), az már egy sokkal komolyabb felkészülést igényel. Itt szokták javasolni az egyetemi felkészítőt, amit te is írtál, illetve a magántanárt, ha szükségét érzed.


Mivel a közép és az emelt szint követelményrendszere más, én a helyedben először eldönteném, hogy milyen szinten szeretnék vizsgázni. Teljesen feleslegesen ne tanulj meg egy halom dolgot középszintre, emeltre pedig nem tudsz az utolsó pillanatban, hirtelen elhatározásból alaposan felkészülni.


Milyen irányban tanulnál tovább?

2017. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Az a gond, hogy azért szeretnék előkészítőt is, mert egészen idáig (még most is) történelem-angol fakultációs vagyok, de már érett bennem ez a dolog egy ideje. Szerencsére még idén is volt alapóra biológiából, csak ugye a fakultációsok többet tudnak,így max. úgy tudnám felvenni szeptemberben, ha nagyon rákészülnék és beérném őket tananyagban. Amúgy is terv a nyári tanulás. Ezért sem tudom, hogy közép vagy emelt szint, mert amúgy az eltére elég lenne a közép pontokat tekintve. Állatokkal szeretnék foglalkozni, amit megpályáztam az az ELTE-TTK biológia, majd onnan szakosodás etológiára,zoologiára, vagy még ki tudja mire :)
2017. máj. 23. 18:33
 4/11 A kérdező kommentje:
De az 1. válaszadónak is teljes mértékben igaza van, azzal hogy bajom nem lesz belőle, csak mivel most elég sok pótolandó van, így most az a cél, hogy felvegyenek és ha az megvan, akkor foglalkozok a többivel szerintem.
2017. máj. 23. 18:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van rá időd, energiád és kedved, vállald be az emeltet. Egyrészt a többletpontok miatt (ha másból nincs már meg), másrészt pedig ha úgyis ezzel akarsz foglalkozni, előbb-utóbb mindenképp meg kell tanulnod. A középszintű biosz pedig nem egy túl komoly dolog, semmi készüléssel meg lehet írni ötösre, ha valaki egy kicsit is képben van a dolgokkal :) Szóval ha nyáron is foglalkozol vele, eljársz az előkészítőre és otthon is gyűröd, szerintem van esélyed jó eredménnyel érettségizni belőle :)
2017. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) Énis hasonlóan vagyok vele, csak nemtudom, nem nagyon merek kockáztatni, pláne hogy ez ilyen friss terv, meg nem tudom mennyire kell a biosz érettségin a kémia, mert a kémia meg nem az erősségem (tudom hogy az egyetemen lesz sajnos) Többletpontnak azt tervezem hogy nyáron B2 németezek (tavaly érettségiztem németből) és év közben pedig majd angol B2zök (abból idén érettségiztem) és akkor van 40 pont többletpontban és tényleg bőven elég. Persze ha rendesen ráfekszek jobb lenne az emelt, tudom hogy jól járnék vele+ ha nagyon sokat emelnek a ponthatáron akkor is meglenne.
2017. máj. 23. 18:42
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy, nagyon rendesek vagytok, meg előző kérdésem alatt is olyan aranyosan válaszoltak. Tökre el vagyok még veszve ezzel kapcsolatban
2017. máj. 23. 18:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, van még rá időd bőven :) Én idén érettségizem, és csak pár hónapja döntöttem el, hová is szeretnék menni. Az a fontos, hogy mindennek nézz utána időben, nehogy az utolsó pillanatban derüljön ki, hogy valamiből esetleg nem számolhatsz pontokat, stb. Jó pontszerzési lehetőség még az OKTV is, érdemes megpróbálkozni vele, mert nem veszíthetsz rajta semmit :) A nyelvvizsga mindenképp jó ötlet, azt én is megcsinálnám a helyedben minél hamarabb!
2017. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én Aczél Ágnest ajánlom, ő a 12. kerületben tart órákat, már augusztusban érdemes jelentkezni hozzá, nagyon kemény a nő, de mindent megtanít amit kell, mondjuk emeltre, de ha ennyire jót szeretnél akkor leeht van értelme hozzá elmenni
2017. máj. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is tudnék Neked egy nagyon jó biológia tanárnőt ajánlani! 94%-os lett az emeltem, a közepesei között minden évben van 100! és 90%-alatt senki nem jön ki nála. (teszem hozzá nem ő javítja a feladatlapjaikat, tehát nincs semmilyen csalás a dologban!) Ha érdekel írj egy üzenetet, szívesen adok elérhetőséget!
2017. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!