Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogra, csak humán beállítottsá...

Jogra, csak humán beállítottságúnak érdemes menni?

Figyelt kérdés
Néhány napja felmerült bennem a kérdés: a jog igaz hivatalosan humán tárgy de csak a humán beállítottságuaknak éri meg ? Mivel én lehet,hogy a nagyon távoli jövőben az szeretnék lenni mivel érdekel a jogrendszer stb. csak egy probléma van erősen reál beállítottságú vagyok. Igaz a kedvenc tantárgyam a töri de utána már a természettudományok jönnek. Tehát egy ilyen típusú embernek mint én megéri -e jogra menni vagy inkább csak a jobban inkább humán beállítottságuaknak? Válaszokat előre is köszönöm!

2017. febr. 1. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Joghoz elsősorban logika kell, ha logikus a gondolkodásmódod reál beállítottságúként is elvégezheted simán. Humán tárgyak közül elsősorban egyébként is a töri számít, magyarnak a fogalmazáson kívül nem sok hasznát veszed.
2017. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem felejtsd el ezt a humán-reál dolgot, olyan nincs, hogy "hivatalosan" humán tárgy. A nyelvtan is "hivatalosan" humán, mégsem igazán, és én magyar szakos létemre pl. nem is szeretem. Azt nézd, tudnál-e ezzel foglalkozni, le tudnál-e ülni megtanulni több száz paragrafust fejből.
2017. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
95%

Én humán beállítottságú vagyok, mégis reál irányban tanulok. Annyit vettem észre, hogy nekem többet kell vele foglalkoznom, mint egy olyan embernek, akinek van hozzá érzéke. Viszont sokat segít, hogy motivált vagyok, mert tudom, hogy jól fogok keresni.

Sok sikert! :)

2017. febr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tomala ***** válasza:
86%
Nem ettől függ. A pénzügyi jogban például kifejezetten előny a reál, míg mondjuk büntetőjogban szerintem mozdulni sem lehet humán gondolkodás nélkül.
2017. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A jog nem kifejezetten humán. Logikus (éles) gondolkodás, jó memória, és a szakma szeretete kell hozzá. Én kifejezetten szeretem, szeretek jogot olvasni. Fontosnak tartom, hogy tisztában legyek azzal mik a jogaim, mik vonatkoznak rám, stb. De eszem ágában sem volt jogásznak tanulni, mert én utálok bifflázni. Nem nekem való a jogi egyetem. Szerintem, ha mindenáron ügyvédként, bíróként vagy ügyészként tudod csak elképzelni magad akkor nyugodtan válaszd!
2017. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!