Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 19 éves vagyok, ingyenes okj...

19 éves vagyok, ingyenes okj képzést csinálnék, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, 25 év alatt az első okj képzés ingyen van. Ez melyik szakmákra vonatkozik pontosan? Gondolom nem mindegyikre. Pár hónapos, max 3/4 éves képzést tudnék csinálni, de amiket találtam, mind 2-3 éves képzés. És mivel lány vagyok, azért nem olyanra gondolok mint a villanyszerelő képzés... szóval van olyan képzés ami nekem jó lenne vagy túl nagyok az elvárásaim?
2017. máj. 24. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ritka a pár hónapos OKJ képzés, most cukrászatot találtam, amire egy évet ír. Fontos lenne tudni, hogy mi érdekel. Például gyógyszertári asszisztens, gyógypedagógiai asszisztens, jogi asszisztens vagy valamilyen más irodai kisegítő, esetleg kisgyermekgondozó szívesen lennél, ha a szerelős szakmák nem feküdnek? Esetleg valamilyen technikusi képzés?
2017. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

25 év alatt az első KÉT okj ingyenes.

Ugyan így vagyok én is. 2013 óta az állam csak az olyan szakmákat támogatja, mint a műkörömépítő, elektronikai műszerész, gépi forgácsoló, hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő. A többi mind fizetős.

Ettől függetlenül még tudsz művészet vagy közgazdaság irányában tovább tanulni.

2017. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat. Irodai munkák, pedagógia, pszichológia, gyermekgondozás, esetleg sminkelés, fodrászat ezek mind érdekelnek, de sajnos ezek hosszabb idejű képzések. Ráadásul úgy látom, ezeket ingyen nem lehet tanulni, hanem ilyen 200 e körül...


#2 A művészet és a közgazdaság végülis érdekel, de nem tudom, érnek-e egyáltalán valamit az ilyen okj-s papírok.

2017. máj. 24. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!