Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után ingyenes OKJ-s...

KTomi98 kérdése:

Érettségi után ingyenes OKJ-s tanfolyam?

Figyelt kérdés

Találtam egy ilyen szöveget, és kíváncsi lennék, hogy jól értelmeztem e.


"Kinek ingyenes az első két OKJ-s képzés?


Június 12-én léptek hatályba azok az új szabályok, amelyek szerint mindenki ingyen szerezheti meg az első két szakképesítését iskolai rendszerű képzésben, vagyis végezhet el két, az Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) szereplő tanfolyamot. Korábban csak az első képzésért nem kellett fizetni."


Tehát ha középiskola végeztével, érettségit megszerezve, elmegyek dolgozni, és később nappali tagozatosként elkezdek egy okj-s tanfolyamot, akkor az számomra ingyenes? Ha jól tudom 25 éves korig lehet nappalira járni.

Illetve bármely, vagy közel bármely tanfolyamot elvégezhetem ingyeneskén? Úgyértem, nem mindegy, hogy valaki bolti eladó akarna lenni, vagy informatikus szakember. A diplomát, egyebeket tegyük félre, csak az ingyenes OKJ-ről érdeklődnék, hátha valaki jobban tudja, vagy megerősítene engem.



2017. máj. 24. 21:23
 1/9 anonim válasza:
Ez egy jo kerdes. Ez engem is erdekel. Iden erettsegiztel te is?
2017. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen
2017. máj. 24. 22:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak iskolarendszerű képzésre lehet ingyenesen járni. Ezeknél az OKJ-knál oda van írva ált. hogy iskolarendszerű, ez nappalin olyan, mint a középsuli, h reggeltől du-ig bent vagy minden nap.

Vannak tanfolyamok is, amik OKJ-t adnak, de ezek közül nem mind iksolarendszerű, vmelyik fizetős.


De egyébként 25 éves korodig tanulhatsz nappali iskolarendszerű OKJ-n, 25 felett csak esti képzésen, itt ált. heti 3 nap este van oktatás. Ez is ingyenes (ha iksolarendszerű). És 2 db OKJ ingyenes egyébként

2017. máj. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz hogy 25 éves kor felett estin.Ha nincs szakmája FELNŐTToktatás nappali munkarendje szerint tanuéhat korhatártól függetlenül.
2017. máj. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem lehet 25 év felett nappalira járni
2017. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
utolsó : De lehet driket megkérdeztem a felnnőttoktatásért felelős államtitkárt.És ő is azt válaszolta.
2017. máj. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Nappalira – nem felnőttoktatásra - az járhat, akinek még nincs államilag elismert szakképesítése és az adott szakképzés utolsó tanévének kezdete előtt nem tölti be a 25. életévét (azaz 2 éves szakképzés esetén 1992. szeptember 1. után született).


Nappali rendszerű felnőtt oktatásra az járhat, akinek még nincs államilag elismert szakképesítése, és elmúlt 16 éves (azaz már nem tanköteles). Fontos leszögezni, hogy itt felső korhatár nincs.


Esti vagy levelező munkarend szerinti felnőttoktatásra az járhat, akinek nincs, vagy csak egy államilag elismert szakképesítése van ( a ráépülés nem számít második szakképesítésnek) és elmúlt 16 éves.

2017. máj. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én meg a miniszterelnökre csörögtem rá épp az elöbb. Akkor sem lehet, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem
2017. máj. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor is lehet... 2015 ota lehet. Akinek nincs szakmája felnöttoktatás nappali munkarend.
2017. máj. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!