Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bsc diplomával valóban nehéz...

Bsc diplomával valóban nehéz elhelyezkedni, ha igen akkor nálunk miért lehet ennyire magas szintre emelkedni, kifejtés lent?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogy a bsc nem ér semmit szinte, mesterképzésre kell menni egyetemi szakokon ami osztott képzéssel működik. Katasztrófavédelemnél dolgozom és itt vannak olyan közfogis aki földrajz bsc-t végzett Egerben és hivatásos lett mert a szakiránya kompatibilis az itteni munkahelyen. Egy másik építőmérnöki bsc-t végzett tűzvédelmi szakirányon és ugyanoda jutott, rengeteg juttatásuk is van. Viszont máshol meg azt látom hogy természettudományi szakok (mint pl. a földrajz) csak mesterivel ér valamit,sőt phd, az építőmérnökiről meg sokan itt írták hogy milyen rosszul keresnek és rengeteget dolgoznak stb. nagyon alacsony bérért. A legtöbb magas pozícióban lévő hivatásos itt csak bsc-vel rendelkezik.

Tehát nekem úgy tűnik, hogy bizonyos helyeken nagyon is elég az alapdiploma mégis sokan keveslik.

Persze megcáfolhattok.


Egyáltalán mik azok a szakok amik mesterivel érnek valamit? Mondjuk egy vegyészmérnök, vagy kémikus?



2017. máj. 25. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert régen is ezek 5 éves képzések voltak és úgy voltak teljesek. A bsc ad egy alapot, a mester pedig a gyakorlatokról szól főleg. Én biosz szakot végeztem, a párom és a bátyám meg földrajz szakot. Nálunk bioszon a bsc tényleg semmit nem ér, laborba elmehetnék dolgozgatni, de aki biológusnak tanul, annak nem ez a célja, hanem hogy kutasson, ahhoz meg minimum kell az msc, mivel ott tanulja meg mindazt a gyakorlatban is ahsználni.

A földrajz meg bsc-vel sem ér sokat, láttam testközelből mit tnaulnak, körülbelül semmi értelmeset. A geoinfó szakirány még talán értelmes, de ezekkel alig van munkahely (pláne nem vidéken), tehát msc-vel sem ér többet az egész. Attól több munkahely nem lesz, a munkákat meg elvégzi a föpdmérő vagy akárki más, aki jobban ért ehhez a szakmához. Viszont szerencséje lehet mindenkinek, én is dolgoztam polgármesteri hivatalba, ahol egy környezettanos srác is dolgozott, tök véletlen kerül oda, a műszaki osztályra elfogadták azt a diplomát, habár tanulmányainak nem sok köze van ahhoz, amit ott munkát végez.

2017. máj. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,nekem is furcsa hogy ennyire szerencséjük van a bsc-vel holott mondták hogy nem is volt szinte gyakorlati oktatásban részük, hanem a főnök felajánlott nekik tanfolyamot ahol megtanulják. Csak néztem. Hozzáteszem hogy vidéken élünk. Én már nem sokáig mert idegileg nem bírom azt hogy egy senki vagyok,ugyanis én is biológia szakos vagyok csak levelezőn, folyékonyan beszélem az angolt itt mégis le...ják. Úgyhogy amíg el nem végzem az egyetemet meg még mellette egy laboros tanfolyamot is végzek addig sajnos meg kell elégednem ezzel.
2017. máj. 25. 10:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Én átképeztem magam, nekem nem ér ennyit a biosz, nem vagyok elhivatott a szakma iránt, aki az, az megy tovább msc-re és phd-re és akkor ha azokat jól csinálja, közben is helyezkedik, akkor lesz munkája. Nekem volt egy csoporttársam, aki 2 évvel hamarabb kezdte mint én és még mindig nem végzett, lakótársam is volt egy fél évig, sík h.lye a csaj, de mindent kipuskázott, mégis van már munkája laborban, mert jókor volt jó helyen. Mondjuk fogalmam sincs, hogy csinálja meg azt a munkát, ha felkelni fürödni is lusta volt.

Egy másik csoporttársam is tök h.lye volt, sz.rt bele, na ő az orvosi karon egy angol csoportnak órákat tart. Mondom WTF? Mondom magamban, hogy neki még vagy 5 évet kéne tanulni ahhoz, hogy a bsc-t megértse, és ő tanít? röhejes.


Egyébként nálunk volt jó sok gyakorlat nappalin, de még így is kevés volt, vagy 20-an voltunk 1 gépre mindig, nem sokat ért. Msc-n azért sokkal kevesebben vannak, jobban meg lehet tanulni a szakiránynak megfelelő dolgokat. De én mikor csináltam a szakdogát (sajnos 2-t is, mert a tanár hibájából új kísérletet kellett csinálni), 2 évig jártam be a laborba elég sűrűn, volt h egész nap ott voltam, akkor jöttem rá, hogy ez nekem baromi unalmas meló és én ennél pörgősebbre vágyom. Nem is mentem Msc-re

2017. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én is hallottam ilyen eseteket mint amiket te leírtál kérdező. :( Nekem sajnos nincs ismerettségem sehol, pláne nem a fővárosban ahová készülök. Fogalmam sincs mi lesz velem. Van egyébként egy társadalomtudományi bsc végzettségem de semmit sem ér,csak sajnos mikor én voltam 19 éves akkor nem volt netem, számítógépem hogy jobban utánanézzek mi is ez stb. Meg túl éretlen is voltam talán,aztán kimentem külföldre, ahol magamra szedtem az angolt és beteges honvágy miatt hazajöttem. Most meg itt vagyok közmunkán, ahol emellett 2 helyen is tanulok és közben mások meg odajutnak ahová egy sima bsc-vel minden szakmai gyakorlat nélkül. A főnök múltkor végigkérdezett minden közmunkást hogy mi a végzettségük, a legtöbbnek 8 általános, a többi bsc-s személyre felkapta a fejét, már be is hívatta őket nem sokára hogy hivatásosok lesznek és azok is lettek. Én mondtam hogy mi a végzettségem, mit tanulok,beszélek tárgyalóképesen angolul erre a válasza az volt, hogy jó, következő. Szóval itt állok most. :(
2017. máj. 25. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!