Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyivel emelkedi...

Szerintetek mennyivel emelkedik idén?

Figyelt kérdés
Tavaly mérnökinfora egyik egyetemen 282 volt a ponthatár (állami 280 volt tavaly) és idén sem nőtt elvileg a központi a 280-as szakokon (tehát marad 280). Szerintetek várható emelkedés? Elmúlt éveket visszanézve mindig annyi volt a ponthatár erre az egyetemre erre a szakra, mint amennyi a központilag volt megadva..

2017. máj. 26. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem várható további ponthatár emelkedés a 282 most is elég lesz szerintem, mivel a kapacitásszámot nem csökkentették.
2017. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam, csak a jelentkezők száma befolyásolhatja, de az csak nem ugraszt rajta 10-20 pontokat, nem?
2017. máj. 26. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Pontosan soha nem lehet megmondani, mindenesetre ha az előző években majdnem mindenkit felvettek, akit fel lehetett, az jelzésértékű. Azért azt javasolnám, hogy ha közel vagy ehhez a ponthatárhoz, nagyon húzz bele a tanulásba, mert a mérnökinfó nem a legegyszerűbb szak.
2017. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából egy erős 4-es vagyok csak egy elég durva fiygelmetlenség miatt a matekérettségin elbuktam egy majdnem 20 pontot és így ezért lett ilyen gáz az egész..:\
2017. máj. 27. 20:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Kb 295-305 pontom lesz.
2017. máj. 27. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:
bőven sok lesz a pontod a felvételihez
2017. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha csak a jelentkezők száma befolyásolja a ponthatáremelkedést akkor csak egy pár pontot nőhet esetleg, nem?
2017. máj. 28. 18:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Bármennyi lehet, mert a több jelentkező csak annyit jelent, hogy többeknek van esélyük magasabb pontokat hozni. A jelentkezők pontszáma alapján felállított rangsor szerint lehet bejutni, úgyhogy akármennyi lehet.
2017. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!