Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdaságinformatika szakon a...

Gazdaságinformatika szakon a ponthatár szerintetek emelkedik idén is? Törvényszerű az emelkedés? Ha igen, kb. mennyivel várható? (BGE 2015-ben: 304 pont, SZTE 280 pont volt).

Figyelt kérdés

2016. jún. 23. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
mivel 300 azt hiszem a minimum, így SZTE-n idén az várható minimumnak.
2016. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Azt hittem, nem emelték ennek a szaknak a ponthatárát központilag. Azt láttam, hogy a műszaki menendzser is bekerült az államilag kiírt min.pontosok közé, 320-szal. Na, akkor a BGE-n sokkal magasabb várható, a tavalyi 304-nél....
2016. jún. 27. 10:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért ugye tudod, hogy a kettő egyetem gazdinfója az ég és föld? :D
2016. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A BGF "javára" érted? A színvonalra? A BGF az első hely, 2. a szegedi nálam, de azt gondoltam, azért az sem rossz egyetem. Vagy csak ez a képzés nem olyan színvonalas ott?
2016. jún. 28. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem a színvonalra értettem, hanem az szte az inkább infósabb, bgf meg gazdasági. Szóval szerintem aszerint válassz, hogy mi érdekel jobban téged.
2016. jún. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na, ezt látod, nem tudtam, azt gondolnám, hogy nem az iskola határozza meg, hanem a tanterv, hogy a tárgyak ugyan azok, mindkét egyetemen, s ez által nagyjából ugyan azt is kell teljesíteni. De igazad lehet, a BGF azért biztos erősebb a gazdasái témákban. Hááát, azért az infó ebben jobban számítana, a pénzügy azért jó mellé, mert tapasztaltam, hogy ha valaki sík hülye a könyveléshez, akkor szerintem saját vállalkozásban sosem szabad fognia, bármilyen szakterületen én amondó vagyok, hogy alapvető pü-i ismeretekkel tisztában kellene lenni. Ezért is nem értek egyet azokkal, akik lehúzzák ezt a szakot... hogy se ehhez, se ahhoz nem ért.... Igazán érteni szerintem, úgyis majd a szorgalomtól, s a további szakosodástól fog az ember. Szerintem ez egy jó kis keverék, kisebb cégeknél, vagy egységeknél nagyon fontos, hogy egy szakember önállóan is tudjon majd dönteni, rálátása legyen, nem csak műszakilag, hanem pénzügyileg is. Nyilván, ha valaki egy kórházban sebész, annak nincs rá szüksége, de ha már osztályvezető, vagy igazgató mondjuk, ott is elvárás lenne... az, hogy valaki kiváló orvos, az még nem jelenti azt, hogy egy kórházat is el tud vezetni. Szóval, ezért kellene mindenhol a pénzügy is...
2016. jún. 28. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!