Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek ha apa nem engedi,...

Mit tegyek ha apa nem engedi, hogy tovabb tanuljak?

Figyelt kérdés
Most erettsegiztem es mennek elvegezni egy szakmat, de azt mondta, hogy nem. Menjek el arufeltoltonek, mert arra mindig szukseg van. Mit csinaljak? Nyilvan nem fogok ra hallgatni es ha torik ha szakad, elvegzek egy okj tanfolyamot, de akkor is.. Itt lakok meg veluk.. Tuti magyarazni fog.
2017. máj. 28. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tanulás és a munka nem zárja ki feltétlenül egymást.

részmunkaidős állás mellett akár egy egyetemet is el lehet végezni, nemhogy egy okj-t.

Becsülendő, hogy gondolsz a jövődre, és nem csak az orrodig látsz el.

Ha nem megy bele apukád, akkor meg menj el fél évre árufeltöltőnek, de ne hagyd hogy minden fizetésedet elkérje tőled. És a saját keresetedből aztán olyan tanfolyamra mehetsz majd, amilyenre csak akarsz, nem leszel többé kiszolgáltatott helyzetben!


Sok sikert! :)

2017. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nappalis főiskola/egyetem/okj mellett dolgozhatsz. Nehogy magalkudj az árufeltöltő mellett 30,40,50,60 évesen nem buli. Apádnak mond azt: ok árufeltöltőre mindig szükség van ez igaz de, ha valami kereskedelmi végzetséggel üzletvezető is lehetsz. Csinálsz egy kereskedelmi sulit mellett árut töltesz diákként.
2017. máj. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3%
Egy szülő nem gyakran mond ilyeneket. Nem lehet hogy az értelmi képességeid olyan gyengék hogy édesapád megszeretne védeni egy esetleges csalódástól. Félti az érzelmileg labilis gyermekét?
2017. máj. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én észrevettem azért a leghülyébb ismerőseimet is addig unszolták a szüleik amíg egy OKJ vagy szakiskolát elvégeztek, hogy mégse minimálbérért legyen árufeltöltő meg szalag melletti munkás egész életében, hanem attól még hogy buta legalább kicsit jobb esélyei is legyenek. Ha megcsinálta az érettségit azért annyira csak nem debil a kérdező, hogy egy OKJ-t se tudna elvégezni.

Inkább akkor küldik el így a gyereket dolgozni, ha annyira szegény a család hogy nem tudják tovább eltartani amíg tanul. De olyat is láttam amikor az alkesz szülő elküldte a gyerekét dolgozni, majd szinte minden pénzét kicsalta, hogy több piára teljen. Nem írta a kérdező milyen az anyagi hátterük, vagy mégis miért akarja az apja elküldeni máris teljes munkaidőbe dolgozni. De talán nem az a fő ok, hogy hülyének nézi a kérdezőt.


Amúgy ha csak beszólogatna, de el tudod viselni menj OKJ-ra és mellette dolgozz részmunkaidőben. Ha viszont nagyon állna otthon ez miatt a bál lehet jobban jársz, ha elkezded estin/levelezőn ami mellett több időd van dolgozni, próbálj félre tenni és inkább költözz külön. Mert ez így lehúzó közegnek tűnik. Vagy attól függően mi érdekel elkeudhetsz egy felsőoktatási szakképzést. Ezeknek elég alacsony a pontszáma, könnyű bekerülni államira, egy jó átlagra már adnak tanulmányi ösztöndíjat plusz koliba tudsz menni ha kicsit távolabbi egyetemet választasz és tudsz ez mellett dolgozni is simán.


Igazából neked kell tudni mennyire szólogatnak ezért be, mennyire tudod elviselni. Ha nem olyan vészes inkább tanulj ki egy normális szakmát nappalin, és inkább azzal törődj és ahhoz igazíts melót. Simán érettségivel elég sz@r esélyekkel indulsz, azért egy jó szakmával már többre mész és sok közülük 2 év alatt megvan.

2017. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!