Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyik szülőm nem engedi...

Az egyik szülőm nem engedi hogy vezetni tanuljak, hogy tudnám meggyőzni hogy megengedje?

Figyelt kérdés
17 éves múltam, saját bevallásom szerint figyelmes és óvatos vagyok. Az ár nem lenne probléma mivel egy rokonunk oktató, van családi autó amin tudnék gyakorolni. DE, egyszerűen nem engedi még a nyári szünetben sem, mert hogy az érettségim rámenne (nyáron egy szót nem fogok tanulni, előre tudom.) Mivel tudnám meggyőzni, hogy ez igen is fontos és hasznos?

2015. dec. 9. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A jövőben biztosan szükséged lesz rá pl. munkához vagy ha már nem tudsz kedvezményesen utazni és ennél jobb alkalmad nem lesz már rá. Egyetem, munka mellett esélytelen. Ráadásul ha akkor csinálod meg amikor már muszáj lesz, akkor kellő rutin nélkül kell majd egyedül menned. Most még bármikor ha utaztok a családdal ott ülhetnek melletted.
2015. dec. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem várj egy kicsit - mondjuk amíg be nem töltöd a 18-at. Addigra lehet, hogy megenyhül anyukád. Gondolom, félt.

De valóban szükséged lesz arra a jogsira, fontos része egy ember életének.

2015. dec. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mik a terveid a jövőre nézve, szeretnél továbbtanulni? Csak mert az egy érv lehet, hogy később aztán még kevesebb időd lesz rá... nekem az a tapasztalatom - nehéz szakon vagyok -, hogy évközben esélyem sincs megcsinálni a jogsit, semmi időm nincs rá, mivel vagy órán vagyok, vagy tanulok, vagy dolgozom (heti 10-20 órát, több bele se fér). Nyárra pedig annyira kimerülök, brutálisak a vizsgaidőszakok, hogy egyszerűen semmire se tudom rávenni magam, ráadásul amikor ugye ki kéne találni és jelentkezni kéne tanfolyamra, vizsgára, bármire, akkor én még javában le vagyok terhelve az egyetemen és eszembe se jut. Így már három éve húzom a dolgot, tavasszal diplomázom, utána már tényleg megcsinálom.


Semmit se veszítesz azzal, ha minél előbb megvan, sőt, csak nyerhetsz, mert nem lehet tudni, mi az, ami később közbejön.

2015. dec. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket, igen szeretnék főiskolára menni. Az idei nyár tökéletes lenne, mivel könnyen le tudnám tenni (kreszt már önerőből megtanultam és érdekel is az egész, szóval nem kötelezőből tanulnám).
2015. dec. 10. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!