Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van ilyen megoldásra lehetőség?

Van ilyen megoldásra lehetőség?

Figyelt kérdés

A kérdésem az, hogy ha egy középiskolai tanuló 2. évfolyamban előrehozott emelt érettségi vizsgát tesz kémia és középszintű biológia tárgyból és mindkettő vizsgán 90% feletti eredményt ér el, akkor van-e lehetőség előrehozottan felvételizni pl: ELTE Kémia alapképzésre?

pontszámításhoz mindenképpen ezt a 2 tárgyat vennék figyelembe (duplázás), bőven meglenne a felvételi pontszám, továbbá az illető az Irinyi János kémiaverseny országos döntőjén 4. helyezett lett, így joggal gondolható hogy a középiskolai képzés nem tud már többet nyújtani neki a releváns tárgyak szempontjából.

Szükséges még neki 2 évet a gimnáziumban tölteni? Illetve van-e valamiféle eljárásrend az ilyen esetekre?



2017. máj. 29. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen kémia bsc-n nem csak kémiát hanem fizikát és matematikát is tanítanak rendesen. Olyan van, hogy felvételi eljáráson kívül vesznek fel, de az ritka és nem is másodévben, még harmadévben sem rakhatsz előrehozott érettségit, sajnos.


De nem kell megvárni, hogy felvegyenek ha unalmas a középsuli te magad is belekezdhetsz az egyetemi tananyagba. Én is belekezdtem a differenciálgeometriába 10-ben az lekötött. Hátránya, hogy az egyetem első 1-2 éve is unalmas lesz. De legalább koncentrálhatsz másra ha tényleg nagyon jó vagy, kutatásra, vagy neki kezdhetsz a 2-3-ik félév tananyagának.

2017. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az egyetem elkezdésének feltétele az érettségi bizonyítvány megléte, amihez legalább 5 tantárgyból kell érettségizned (magyar, matek, töri, idegen nyelv, választott tantárgy). Az érettségi bizonyítványt akkor kapod meg, ha elvégezted a 12 osztályt. Arra van lehetőséged, hogy osztályt lépj, ha nagyon okos vagy, ebben az esetben előbb eljutsz az érettségiig. Előrehozott érettségit csak idegen nyelvből és infóból tehetsz, ezért az ötleted nem megvalósítható. Bírd ki valahogy azt a két évet és sok sikert utána az egyetemhez!
2017. máj. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!