Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 16 évesen,8 általánossal van...

16 évesen,8 általánossal van olyan levelező érettségi lehetőség, ahova felvesznek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Rövid szeretnék lenni, mert igazából a jelenlegi helyzetemből ódákat tudnék zengeni, de szerintem felesleges. A lényeg az, hogy jelenleg egyedül élek édesanyámmal egyke gyerekként, édesapám sajnálatos módon elhalálozott 1 évvel ezelőtt. Ez olyan lelki sebet hagyott bennem, hogy megbuktam először kilencedikben, és most másodszorra se tudom befejezni, mivel el kellet mennem magántanulónak, hogy tudja dolgozni, mert sajnos pusztán édesanyám keresetéből éhen haltunk volna. Igazából nincs bajom a kétkezi munkával, valakinek ezt is meg kell csinálnia, de szeretnék azért egy nyamvadt érettségit letenni, hogy azért ne egész életemet a tűző napon éljem le. (Persze az érettségi nem garancia semmire, ezt én is nagyon jól tudom). Van 16 évesen, 8 általánossal lehetőségem arra, hogy valahogyan elvégezzem az érettségit? A jelenlegi iskolámból valszeg kicsapnak, mert nem tudom elvégezni a vizsgáimat, és már nem vagyok tanköteles. Lehetséges lenne, például egy levelezőn elvégeznem ezt? Próbáltam utána keresni az interneten, de itt hátha van olyan ember aki jobban ért a dologhoz mint a Google, és kellőképpen tudna előre informálni engem! Az esetleges válaszokat előre is nagyon nagy szeretettel köszönöm!

2017. máj. 29. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Levelezős érettségit nem tudok mondani, nem teljesen tudom, hogy van-e egyáltalán, azonban estin elvégezheted. Az csak havi néhány alkalom amire munka után betudsz menni.
2017. máj. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
www.semperstudio.hu - ugyan ide is be kell járni, de átlagban csak kéthetente szombaton, az munka mellett is megoldható. Vidékről is járnak ide.
2017. máj. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Merre felé keresel? Nézd meg a Budakalász Gimnázium honlapját kb. 20 tagintézményük van, hátha valamelyik jó lenne. Ez esti gimnázium, de szerintem ide be tudsz iratkozni, meg heti talán 2 nap délután, vagy ilyesmi a bejárás.
2017. máj. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Budapesten a Leövey Klárában is van esti, és intenzív is, még talán levelező is, de ebben nem vagyok biztos.
2017. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én Somogy megyei vagyok, és Kaposváron van még a TIT- de sajna oda nem tudok menni, mert 10. évfolyamtól van felvétel. A Pesti sulikat nézegetem, mert egy jó barátom Pesti, és mondta, hogy tudna segíteni nekem hogy feljussak kéthetente. Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. máj. 29. 23:15
 6/6 anonim ***** válasza:
www.terezestigimi.hu Itt van levelező tagozat és távoktatás.
2017. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!