Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolát érdemes elvégez...

Milyen iskolát érdemes elvégezni ha kórházban szeretnék betegápoló, idősgondozó vagy esetleg nővér lenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Nemzetközi tanulmányok szakon vagyok végzős és ezen a területen dolgozom, de nem szeretném ezt csinálni. Csak azért kezdtem el, mert érdekeltek a nyelvek, de a gazdaság nem az én világom . Ez a diploma csak dísz lesz a polcon.

Az elmúlt két hónapban kórházban voltam, az utolsó 3 hétben már semmi bajom nem volt, így tudtam "segíteni" az ott dolgozóknak (bár lehet, hogy csak hátráltattam őket) és nagyon megszerettem. Mostmár tudom, hogy ezt akarom csinálni. Az ottaniak már mind idős korosztály volt így nem igen tudták abban segíteni, hogy mit érdemes tanulnom. Én meg remélem, hogy van itt valaki aki benne van a témában és tud segíteni. Már teljesen belezavarodtam.

23 éves vagyok tehát még nappali okj-t is csinálhatok. Egyetemre nem akarok menni. Milyen iskolák illetve milyen szakok adnak olyan képzést amivel ezt tudom a későbbiekben csinálni?



2017. máj. 30. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ápoló OKJ. De egyébként én önkéntes ápoló vagyok zéró végzettséggel, a legtöbb kórházba ha bemész, nagyon​ szívesen fogadnak, megbeszéltek egy-két napot a főnővérekkel az osztályon, ahova menni szeretnél, amikor bejönnél, és csinálhatod munka mellett is.
2017. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azért ajánlom neked az egyetemet, mert ha később ezt szeretnéd dolgozni, akkor nagyon nem mindegy hogy nővér vagy, vagy főnővér. Fizetés szempontjából sem. Most még jó, de 10 év után eléggé bánni fogod, hogy nem mentél el egyetemi ápoló szakra.
2017. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]



A másik opció az egészségügyi főiskola, ápoló alapszakon.

2017. máj. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. máj. 30. 20:21
 5/6 anonim válasza:
Hát a diplomás ápoló is azokat csinálja mint az okj-s kollégák és nincs nagyobb fizetésük mert a munkakör nem követeli meg a diplomát, okj-s fizetésük van. Ugyanúgy a szart pucolják. Csak akkor ér az vmit ha főnővér vagy. A kórházak is az okj-sakat veszik fel szívesebben. Csak mondtam, mert tapasztaltam.
2017. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megvan a diploma?
2017. okt. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!